Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Pages: (17) < [1] 2 3 4 5 6 ... > ( Go to first unread post )
(novi) clanovi foruma
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
merry
Posted: Feb 11 2003, 09:35 PM 226 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

Group: Hosts
Member No.: 7

pozdrav svima i pitanje
da li ste citali knjigu "Poruke iz zemlje prstenova"? I sto mislite o njoj?

merry ph34r.gif

elrond
Posted: Feb 12 2003, 01:24 PM 229 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

Group: Members
Member No.: 29

QUOTE (merry @ Feb 11 2003, 08:34 PM)
pozdrav svima i pitanje
da li ste citali knjigu "Poruke iz zemlje prstenova"? I sto mislite o njoj?

merry ph34r.gif

još nisam,(zbog zauzetosti, što me ne opravdava), ispravit ću to što prije.
mellon

Ezekiel
Posted: Jun 25 2003, 07:10 PM 8735 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Jedi master

Member No.: 51

merry, radim na tome. vrlo uskoro cu zgotoviti sve retke pa ti napisem sto mislim.

oces to ovdje 'public' ili zelis kroz 'PM'

srdacan pozdrav smile.gif

merry
Posted: Jun 26 2003, 08:59 AM 8826 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

ovdje je mjesto za public biggrin.gif biggrin.gif

drago bi mi bilo da ovaj topic ovdje malo ozivi luuuud.gif

merry
Posted: Oct 16 2003, 08:34 AM 14397 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

Ezekiel - poput si Elronda - tvoje "uskoro" je za mene veoma polako!

no.gif

Namarije - ti nisi bas novi clan, ali ako si malo procitala knjizicu stvarno bi me zanimao tvoje misljenje

mozda - vazi za sve - je previse dati misljenje o cijeloj knjizici - ali biste mogli dati misljenje o pojedinim tackama smile.gif

Moj moto je: Nade uvijek ima! ph34r.gif

Avalon
Posted: Oct 16 2003, 04:44 PM 14487 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Still in the Shadow

Member No.: 71

Ne nisam (moram sto prije)!
-sorry ak malo skrenem s teme jel k'o čitao Toma Bombadilla..meni je bas mrak..pjesmice i to! whistling.gif
p.s. dobih na dar Tolkien's dictionary...MRAK!!!!! biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif

Oakenshield
Posted: Oct 16 2003, 10:12 PM 14529 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Still in the Shadow

Member No.: 64

Merry, pogledat cu knjigu, ali imam jedva vremena za stavit koji post i odjurit. conf44.gif

merry
Posted: Oct 17 2003, 06:15 AM 14551 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

dobro Oakenshield cool.gif
Ezekiel ? Namarije? puzzled.gif

Arwen_the_Beauty
Posted: Oct 19 2003, 07:38 PM 15135 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Still in the Shadow

Member No.: 74

Hi!

E pa da,tu knjigicu jos nisam procitala,ali namjeravam i to cim upecam malo vermena.

Anyway.....ciao drustvo,uzivajte!

merry
Posted: Oct 20 2003, 06:13 AM 15164 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

wub.gif ciao Arwen, ne samo lijepa nego i brza
uzivaj u citanju biggrin.gif

Ezekiel
Posted: Dec 14 2003, 12:17 AM 22082 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Jedi master

Member No.: 51

QUOTE (merry @ Oct 17 2003, 06:14 AM)
dobro Oakenshield cool.gif
Ezekiel ? Namarije? puzzled.gif

merry, tvoj trud je pohvalan jer nije se lagano odluciti napisati bilo sto, a kad se jednom odlucis onda nastaje zavrzlama. to je jedino pozitivno sto mogu reci.

procitao sam nekoliko stranica... i to je sve. vise od toga nemam namjeru.
kad sam krenuo citati tvoje rijeci zazvonio mi je alarm, kroz vrijeme sam naucio slusati taj alarm. to ti je to.

sholky
Posted: Dec 14 2003, 12:39 AM 22085 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Member No.: 98

Ja sam je manje-vise procitao.
Moj komentar je kao prvo da sam impresioniran, iako se ne slazem sa prakticki niti jednim stavom izrecenim u knjizi.
Mislim da je odlicno to sto si se uopce potrudio prenijeti svoja razmisljanja i stavove drugima, mnogi to ni ne pokusaju, a ti si to napravio na prlicno dobar nacin smile.gif
A sad losa strana:
Ja sam pokusavao protumaciti dosta toga isto je Tolkien napisao i nikad nisam dosao do pravog objasnjenja za nista. Mozda je prava vrijednost Tolkiena u tome sto poruke iz njegovih djela mozes proitumaciti na milijun nacina, nesto slicno kao Bibliju.
I u tome me tvoje tumacenje Toliena podsjeca, bez uvrede, na jos jedno sektasko tumacenje Biblije.
I jos nesto, mislim da sam Tolkiena zapravo najbolje shvatio kad sam ga prestao shvacati, kad sam poceo na sve dogadaje iz njegovih djela gledati kao na dijelove jedne price koji ne nose nikakvu duboku skrivenu poruku, vec su samo to sto jesu, dijelovi price.
Zapravo, i knjige za koje je ocito da nose poruke u prenesenom znacenju mi se vise svidaju kad ih pocnem promatrati tako, kao da nikakvog znacenja zapravo i nema( npr. Kafkini Proces i Preobrazaj)
Dakle moja poruka je: Prestanite pokusavati objasniti Tolkienova djela i jednostavno se prepustite uzivanju u njima!
Eto toliko od mene
smile.gif

Morwen Tivele
Posted: Dec 14 2003, 12:50 PM 22144 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

dalhar d' oloth,faern d' vhid..

Member No.: 104

Hello svima,, ja sam dosla pozraviti sve jer sam evo ja novi clan i jos nisam upoznata sa svime... crazy.gif
Merry jos nisam procitala to,ali sam skinula pa kad stignem cu i procitati....
zbunj.gif

elrond
Posted: Dec 14 2003, 01:28 PM 22157 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

QUOTE (Goldberry @ Dec 14 2003, 11:49 AM)
Hello svima,, ja sam dosla pozraviti sve jer sam evo ja novi clan i jos nisam upoznata sa svime... crazy.gif
Merry jos nisam procitala to,ali sam skinula pa kad stignem cu i procitati....
zbunj.gif

budi pozdravljena Zlatnozna i dobro nam došla,
puno uspješnog postanja,
half-elf
elrond biggrin.gif

elrond
Posted: Dec 14 2003, 01:30 PM 22159 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

QUOTE (Ezekiel @ Dec 13 2003, 11:16 PM)
QUOTE (merry @ Oct 17 2003, 06:14 AM)
dobro Oakenshield  cool.gif
Ezekiel ? Namarije?  puzzled.gif

merry, tvoj trud je pohvalan jer nije se lagano odluciti napisati bilo sto, a kad se jednom odlucis onda nastaje zavrzlama. to je jedino pozitivno sto mogu reci.

procitao sam nekoliko stranica... i to je sve. vise od toga nemam namjeru.
kad sam krenuo citati tvoje rijeci zazvonio mi je alarm, kroz vrijeme sam naucio slusati taj alarm. to ti je to.

dry.gif intuicija i kod mene već dugo .....orkestrira dry.gif

242 replies since Feb 11 2003, 09:35 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (17) < [1] 2 3 4 5 6 ... >
Back to O knjizi "Poruke iz zemlje Prstenova"

[ Script Execution time: 0.0197 ]   [ 9 queries used ]   [ GZIP Enabled ]