Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Pages: (78) < [1] 2 3 4 5 6 ... > ( Go to first unread post )
Ateizam - ljepote i prednosti, U revijskom tonu
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Valarauco ramainen
  Posted: Oct 12 2006, 11:07 AM 622871 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

kvantna fluktuacija

Group: Members
Member No.: 8

Buduci da sam se lately malo aktivnije ukljucio u ovaj forum, i pregledavanjem istog shvatio sto mu nedostaje i u strukturi i u postovima, otvaram ovaj topic da se stvari malo izjednace, i da oni koji do sada nisu imali nista reci dobiju priliku za to. tongue.gif

Zapravo me je na to ponukala prilicno aktivna prepiska sa Slavujem, iz koje sam shvatio da o ateizmu kod vjernika postoji zaista mnogo veliki.gif razlicitih misljenja... od onih normalnih i prijateljskih do ekstremno ludih i fanaticnih veliki.gif

A ovdje se malo o tome govori, i trebalo bi vise. Teoretski, glavna razlika bi i trebala biti izmedju atesta i vjernika, a ne vjernika A i vjernika B... ako na jednom mjestu stvorimo okruzje koje je puno razumijevanja i prihvacanja, kakvo ce biti u ovom topicu, ne zvao se ja kako se zovem devil.gif, to ce se odraziti i na druge razlike i umanjiti ih.

Ocekujem od vas savrsenu pristojnost i uvazavanje sugovornika sleep.gif Kad nesto objasnjavate, isite tako da vas svi shvate, nedvosmileno, tocno ono sto ste htjeli reci, sto osjecate.

Mislim da ce se na kraju pokazati da u tom osjecaju o raznim vrijednostima niti kod atesta niti kod vjernika nema neke velike razlike, osim u nazivima.

I vrijeme je da SVI konacno shvatimo da tudja razlicitost NIJE PRIJETNJA... vec samo mogucnost obogacivanja svijeta. I samog sebe.

wub.gif

Valarauco ramainen
Posted: Oct 12 2006, 11:16 AM 622880 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

kvantna fluktuacija

Post 1: Kako je mali balrog prosao metamorfozu od ateista vjerofoba do ateista vjerofila sleep.gif

Jednostavno, OVDJE tongue.gif Upoznavanjem ljudi koji su mi pokazali da vjera i religija nisu prazne, ( glupe) rijeci, vec da se po tome zaista moze zivjeti i biti takav. Zaista biti dobar i raditi dobro, i mislju i djelom wub.gif Integritet duha, tijela, mozga, srca i svih pripadajucih organa tongue.gif

Vidio sam ovdje i vjernike koji to nemaju, koji su jaki i ostri na rijecima ali im je srce prazno i puno negativnosti, ali takvi mi nisu poljuljali vjerovanje da je ipak moguce biti onakav kako pises tongue.gif

A prije ovog foruma i Boarda, da me je netko pitao za misljenje o vjeri i vjernicima, to bi bilo jako nezgodno za cuti sick.gif necu ni ponavljati jer cak i ponavljanje neceg sto vise nije se kosi s pravilima o pristojnosti ovdje doh.gif

I premda sam i dalje potpuno zadrti ateist koji ne vjeruje u postojanje Boga, koji misli da je Isus samo povijesna licnost, koji ne podnosi religiju bilo kojeg oblika, mislim da sam se promijenio zbog onih gore, prvih navedenih wub.gif Oni su mi pokazali da ta vjera nije samo nepotrebno smece koje ljudima zagadjuje zivot i zaglupljuje ih, vec da ona RADI, da cini dobro, i da je pozitivna.

I oni su jedini ljudi ovdje kojima bih bez straha povjerio svoju buducu djecu, jer biznao da bi naucila samo DOBRO wub.gif

Vorpatril
Posted: Oct 12 2006, 11:32 AM 622891 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

member title???

Member No.: 482

bravo! klap.gif

nije da cete me vidjeti ovdije cesto, ali svakako mislim da bi ovaj topic trebao imati svoje mjesto u religijama. wink.gif

prednosti ateizma:
sloboda (ovisi o gledistu)
i neke druge super prednosti kojih se sad trenutno ne mogu sjetiti

mane:
pa, sam si! scared.gif (no to ne mora nuzno biti mana, neki ljudi bas vole pomisao da prkose cijelom svemiru, a to opet i nije bas zdravo)

biggrin.gif

antocjo
  Posted: Oct 12 2006, 04:30 PM 623037 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

By the blood of the Lamb is my life kept safe

Group: Admin
Member No.: 5

Hm, evo... wink.gif

Moje misljenje o ateizmu.
Pa posto sam vjernik onda i mislim da je kriv u temelju tongue.gif Svaki napor sa tim uvjerenjem krece od covjeka i zavrsava covjekom koji je ogranicen conf44.gif

Moje misljenje o ateistima.
U osnovi ne razlikujem ateista od nekog drugoga conf44.gif do li sto znam tu pojedinost o covjeku i tako ga bolje razumijem. Cijenim svaku vrlinu podjednako kod svakog covjeka - bio vjernik ili ateist. Iskrenost i istinoljublje prije svih. Stovise, ugodnije mi je u drustvu sa iskrenim ateistom nego neiskrenim vjernikom, cak i sa neiskrenim ateistom nego sa neiskrenim vjernikom... Jer ovaj potonji tvrdi da zna bolje a to ne zivi... dry.gif

No bez obzira Bog od mene trazi da svakoga podjednako ljubim jer je i On takav wub.gif

Valarauco ramainen
Posted: Oct 12 2006, 10:31 PM 623185 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

kvantna fluktuacija

QUOTE (Silmoshan @ Oct 12 2006, 09:06 PM)
Odličan topic, pohvale balrogu!

Hm, prednosti: neograničena sloboda da činiš što te volja jer ne očekuješ nikakvu kaznu... Jedino što morašpaziti da te ne uhvate.

Nedostatci: vjera pruža sigurnost, nadu, utjehu... dakle, uglavnom psihološki.

A sad na konkretno tongue.gif Buduci da ne mogu govoriti u ime svih ateista, mogu samo u svoje, zato cu ove neke stvari obraditi sa svog aspekta. tongue.gif

Ne mislim bas da u icemu imam neogranicenu slobodu da cinim sto me volja puzzled.gif Stovise, siguran sam da je nemam u nicemu doh.gif A teoretski, da mii je netko i da, i da sam siguran da me nitko u tome necemu nece uhvatiti, sumnjam da bih to iskoristio conf44.gif

Imam dobar primjer za to, proganja me vec jedno 15 godina bonk.gif Kad sam tek dosao u Zagreb i poceo se vozikati tramvajima, cinjenica da se u njima ne pusi bila mi je neka vrsta apsolutne istine... tesko mi je to objasnit, ali zapalit u tramvaju mi je bio ekvivalent shutiranju bebe po ulici conf44.gif Nesto nezamislivo, nesto usadjeno, nesto sto se jednosatvno ne radi.

I jedne noci, nakon skoro dvije godine, skuzim da sam sam u nocnom tramvaju i da cak ni na ulicama nema nikoga, a bio sam u drugim kolima...potpuno slobodan eureka.gif
I odlucim zapalit cigaretu. eureka.gif I onda opet odlucim unsure.gif
I nisam mogao doh.gif Jednostavo se nisam mogao natjerat na to, makar sam se bio zainatio i cvrsto odlucio da cu to napravit luuuud.gif
I to mi dan - danas nije jasno dry.gif

Drugo... Ja kao ateist ( opet govorim o sebi, sorry doh.gif ) osjecam i nadu i sigurnost i utjehu, ali ne u vjeri jer mi ih ona ne moze dati, vec u sebi i drugima. Necemo sad u raspravu tko dobija vise svega toga tongue.gif

Ali shvacate sto hocu reci wink.gif

Evenstar
Posted: Oct 16 2006, 12:06 PM 625168 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

:In Contact:

Member No.: 121

QUOTE (Valarauco ramainen @ Oct 15 2006, 06:49 PM)
Mislim da ima otprilike podjednak broj ljudi koji su bili vjernici pa postali ateisti, i onih koji bili ateisti pa postali vjernici.

Ah pa da.. Ponekad ateisti raziocarani zivotom postaju vjernici, a vjernici razocarani Bogom postaju ateisti. Oba slucaja su po meni krivi nacini za kretanje kroz zivot.

Erchamion Naéwe
Posted: Oct 16 2006, 12:16 PM 625175 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Eat me!!!

Member No.: 316

Mislim da je tesko, odnosno nemoguce odrediti krivi, tj. pravi nacin za kretanje kroz zivot. Postoji primjera tzv. "pravog" i "krivog" kretanja kroz zivot u svim segmentima. No, pitanje je samo koji je krajnji moralni kodeks, odnosno izvorno mjerilo vrijednosti kao oslonac, buduci da je covjek sam sebi mjerilo kao pojedinac. A to mjerilo se mijenja sa drustvenom okolinom u kojoj se taj covjek nalazi pa cak i s pojedinacnim okolnostima koje su ga uvjetovale.
Tako da u neku ruku bilo kakvo vjerovanje postavlja krajnji cilj bozanskog u Bogu kao osobi bliskoj ljudima, ili u nekim slucajevima bozanstvima. I to se uzima kao krajnji cilj, oslonac za najvisi moralni stup te jedino pravovaljano mjerilo.
Druga strana ljudske prirode se po meni ne razlikuje previse a kojoj i sam pripadam. Samo sto se vise krece iz same ljudske prirode, odnosno unutar nje.
Krajnji rezultat je manje vise jednak, pritom mislim na kretanje kroz zivot, ako gledamo covjecanstvo kao skupni organizam koji se uravnotezuje.
Ono sto zelim reci da nije uopce bitno koja strana medalje je podobnija, te koja vodi nekakvom pravom kretanju kroz zivot. Svi su na tome slomili zube. Iznaci prave i krive vrijednosti je uvijek subjektivni dojam. Ljudi nisu u stanju iznaci objektivan izlaz iz situacije, makar je taj pojam njihova izmisljotina. Krajnji dokaz objektivnosti za nas je "subjektivno misljenje vecine". Previse je faktora da bi mogao smislenije opisivati sve gore navedeno.

Edited by Erchamion Naéwe - Oct 16 2006, 01:15 PM

Evenstar
Posted: Oct 16 2006, 12:24 PM 625180 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

:In Contact:

Member No.: 121

QUOTE (Erchamion Naéwe @ Oct 16 2006, 01:15 PM)
..buduci da je covjek sam sebi mjerilo kao pojedinac. A to mjerilo se mijenja sa drustvenom okolinom u kojoj se taj covjek nalazi pa cak i s pojedinacnim okolnostima koje su ga uvjetovale........ Ljudi nisu u stanju iznaci objektivan izlaz iz situacije, makar je taj pojam njihova izmisljotina. Krajnji dokaz objektivnosti za nas je "subjektivno misljenje vecine". Previse je faktora da bi mogao smislenije opisivati sve gore navedeno.

E vidis, to je mene jako dugo mucilo, kako za razlicite situacije pronaci pravu stvar kad ce ta stvar za neku drugu slicnu situaciju biti kriva. Uglavnom, da ne kompliciram, slazem se da ljudi ne mogu to sami.. zato recimo za svaku pojedinu situaciju koja je konfliktna za pojedinca se mozda moze konzultirati s vjerom, s Bogom i primiti odgovor na situaciju koji je specially samo za tu situaciju.. Mislim da je bilo po religijama primjera kada ljudi nisu znali sto bi, pitali i odgovorilo im se.. Jer lijepo si primjetio, premali smo mislim da bi uvijek mogli napraviti pravu stvar i uopce imati ideju sto bi prava stvar i put bilo..

Erchamion Naéwe
Posted: Oct 16 2006, 12:35 PM 625186 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Eat me!!!

Member No.: 316

Najveca konfuzija je i citava sila razlicitih mjerila i uvjerenja. Osim toga covjek je drustveno bice i zivi u zajednici. Svi to znamo, ali tako cesto zaboravimo kad branimo svoje stavove. Medjusobno prozimanje i medjusobni utjecaji su neizbjezni. Mozemo poceti jos od ranih faza odrastanja te utjecaja putem roditelja, pa sve nadalje kroz jedan segment pripadnosti razlicitim drustvenim skupinama. Sve nas to izgradjuje.
Uzmimo hipotetski covjeka u prostoru u kojem nema kontakta s nikim. Sto je njemu oslonac za mjerilo vrijednosti i da li bi taj covjek uopce razvio svijest kao takvu? Malo jest cudan i priglup primjer ali dosta govori o covjeku kao "tabula rasa"

_CiKa_
Posted: Oct 16 2006, 12:52 PM 625191 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Isuse ja vjerujem!

Member No.: 711

ma mislim da nije mislija vjerovanje u Boga il nadnaravne stvari nego ljubav,prijateljstvo...a vjeruješ li da čovjek ima dušu? puzzled.gif hug.gif

Ellin
Posted: Oct 16 2006, 01:08 PM 625196 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

elfica

Member No.: 228

taman mi naletilo jos nesto posla pa nemam vremena za normalni, duzi odgovor. dry.gif

ovako na brzinu - ne, ne u onom smislu kako mozda vjernici dozivljavaju dusu. Naravno, imamo svijest, sposobnost razmisljanja, osjecaje, mogucnost apstraktnog razmiljanja i zakljucivanja, i sl. To je ono sto nijedna druga vrsta na zemlji nema. Ali ne, ja osobno ne vjerujem u "dusu" kako neki vjernik vjeruje. wink.gif

Sto znaci vjerovati u ljubav? U prijateljstvo? Kao sto je val vec napisao - ja mogu vjerovati da su ljubav, prijateljstvo, obitelj medju najvaznijim stvarima u zivotu; mogu vjerovati da je moja duznost uciniti sve da ucinim nesto dobro - to znaci pomagati clanovima obitelji, prijateljima i ostalima, ciniti dobro gdje god stignem; itd.
Ali, to nije Vjerovanje, to je vjerovanje, ili ako hoces da to nazovemo drukcije - to su moji osobni stavovi u zivotu. yes.gif To nema veze s Vjerom i Vjerovanjem. wink.gif

hug.gif

Ice.Lady
Posted: Oct 18 2006, 01:52 PM 626175 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Even now, I can see you opening the door...

Member No.: 481

QUOTE (_CiKa_ @ Oct 18 2006, 01:50 PM)
ja ipak mislim da životinje malo drugačije razmišljaju(ako ih u kom slučaju ne vode nagoni puzzled.gif )od ljudi,a ti ljude uspoređuješ sa životinjama...tužno,a pogotovo ljudske osjećaje. no.gif i na taj način dokazuješ da ne postoji netko iznad...ipak su mi draža objašnjenja gospodina vala biggrin.gif i način na koji on na sve to gleda.

Ajde mi reci zasto je tuzno usporediti covjeka sa zivotinjom? Voli li pas? Voli li macka? Osjeca li ona odanost? Bori li se mama, i to svojim zivotom, za svoju djecu? Stvaraju li zivotinje skupine, imaju li one hijerarhiju u tim skupinama? Rjesavaju li one probleme? Vole li se one? Jesi kad vidio majmune u skupini, koliko se vole i paze i maze, medjusobno se ceskaju i ciste, razgovaraju i zabavljaju?

Gdje je tocno uvreda u usporedjivanju covjeka sa zivotinjom; u tome da zivotinja nece napasti bez razloga svog prijatelja, nece mu spletkovati iza ledja, unistavati silne zivote i ubijati iz hobija? Gdje je tu tocno uvreda?

Ice.Lady
Posted: Oct 18 2006, 01:58 PM 626177 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Mi tu mozemo polemizirati, moralizirati i tko zna sto sve ne, ali zaboravljamo jednu jako bitnu cinjeincu - svaka psihologija, psihijatrija, svaka sociologija, i svaka znanost koja se bavi kakvim takvim vezama izmedju ljudi ili samim ljudima, u potpunosti priznaje testiranje na zivotinjama, koristi rezultate istog i inducira ih na ljudsku populaciju.

Moze vama biti uvreda ako vas netko usporedjuje sa zivotinjama, ali psihologija danasnjice i dalje komotno testira na misevima, golubima i majmunima, te koristi rezultate na ljudima. A svi vi ih dragovoljno prihvacate.

antocjo
Posted: Oct 18 2006, 02:31 PM 626193 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

By the blood of the Lamb is my life kept safe

Group: Admin
Member No.: 5

QUOTE (Ice.Lady @ Oct 18 2006, 02:51 PM)
Gdje je tocno uvreda u usporedjivanju covjeka sa zivotinjom; u tome da zivotinja nece napasti bez razloga svog prijatelja, nece mu spletkovati iza ledja, unistavati silne zivote i ubijati iz hobija? Gdje je tu tocno uvreda?

Upravo ta cinjenica da covjek ima potencijal da se sroza daleko nize od zivotinje i potencijal da se vine mnogo vise od nje ga i cini razlicitim od njih.

A sto je to? Covjek je tjelesno jaaako slican zivotinji, slican je i u dusi (koja ukljucuje emocije, um, volju), ali je jedinstven po tome sto ima duh koji zivotinje nemaju... I taj duh je ono sto nas povezuje sa Bogom..

Neces naci niti jedne zivotinje da se divi nebeskom svodu wow.gif Nadji mi jednu i onda cu ti reci da covjek nije nista vise od zivotinje.

Sad sam se sjetio da je merry u knjizi Tajna Narnije opisivao C.S.Lewisov put od ateiste do vjernika... pa cu pastati pocetak 2. poglavlja:

Zasto da vjerujemo da u nasem zivotu postoji jos i neka druga dimenzija osim one koju dozivljavamo pomocu svojih pet osjetila?
Ponajprije zato sto svi ljudi na neki nacin dozivljavaju da takvo sto postoji jer ponekad vjetar iz tog drugog svijeta posve nenadano zapuhne i prema nama. Upravo je to ateistu Lewisa dovelo do sumnji u materijalizam.
Njegovo iskustvo s drugim svijetom izgledalo je otprilike ovako: ponekad, kad bi pogledao daleki planinski lanac ili bi procitao neku pjesmu iz epa nordijske mitologije, hvatala ga je ceznja jaca od bilo cega sto je do tada poznavao. Taj osjecaj je bio toliko snazan i predivan da je on, naravno, pokusavao ponovno ga ozivjeti ili stovise, pronaci izvor te tajne.
I tako je, kada je bio dovoljno velik za to, odlazio do tog dalekog planinskog lanca, koji je u njemu izaziva ceznju ili bi, ako bi imao dovoljno novaca, kupio sve sto je mogao pronaci o nordijskoj mitologiji. Ali, kao svi mi kad pokusamo uhvatiti svoje ceznje, i on je ostao razocaran. Kad bi dosao do planina, vidio je da tamo nema niceg posebnog; a kad je kroz knjige i glazbu prodro duboko u nordijski svijet bogova, zakljucio je da taj genijalni osjecaj, ta duboka ceznja sve vise blijedi.
I tako je Lewis jednom primijetio da se dubina njegove ceznje ne nalazi niti u dalekom planinskom lancu, niti u nordijskim mitovima. Ali ako nije tamo, gdje je onda?

Ostatak mozete procitati u knjizi Tajna Narnije klap.gif

Ice.Lady
Posted: Oct 18 2006, 03:24 PM 626243 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

QUOTE (antocjo @ Oct 18 2006, 03:30 PM)
Upravo ta cinjenica da covjek ima potencijal da se sroza daleko nize od zivotinje i potencijal da se vine mnogo vise od nje ga i cini razlicitim od njih.

Odnos vise-nize je vrlo subjektivan i po meni nema smisla u raspravi. Zasto? Jer prvo moras definirati sto to tocno cini nesto visim od necega, u tom tvom smislu, a i sam znas da je to nemoguce, tako da rasprava nema smisla. Ti kazes da smo visi, ja kazem da nismo, i jedno i drugo nema smisla ako ne definiramo u cemu to. Ja tvrdim biolosko/evolucijski nismo, i to je ne samo dokazivo, vec i dokazano.

A sto je to? Covjek je tjelesno jaaako slican zivotinji, slican je i u dusi (koja ukljucuje emocije, um, volju), ali je jedinstven po tome sto ima duh koji zivotinje nemaju... I taj duh je ono sto nas povezuje sa Bogom..

Dokazi mi da imamo duh, a zivotinje ne.

Neces naci niti jedne zivotinje da se divi nebeskom svodu wow.gif Nadji mi jednu i onda cu ti reci da covjek nije nista vise od zivotinje.

A sto je to divljenje nebeskom svodu? Mislis gledanje zvijezda? Preporucam ti onda da provjeris kako se skoro sve ptice selice orijentiraju. Takodjer pogledaj nacin orijentiranja pcela. Mislis da je pogledati u nebo i reci "wow" vece divljenje od cinjenice da ti goli opstanak ovisi o gledanju u nebo?

Sad sam se sjetio da je merry u knjizi Tajna Narnije opisivao C.S.Lewisov put od ateiste do vjernika... pa cu pastati pocetak 2. poglavlja:

Zasto da vjerujemo da u nasem zivotu postoji jos i neka druga dimenzija osim one koju dozivljavamo pomocu svojih pet osjetila?
Ponajprije zato sto svi ljudi na neki nacin dozivljavaju da takvo sto postoji jer ponekad vjetar iz tog drugog svijeta posve nenadano zapuhne i prema nama. Upravo je to ateistu Lewisa dovelo do sumnji u materijalizam.

I mnogi ljudi ponekad osjete da netko prica, a nema nikoga. Osjete da je netko pored njih, a nema nikoga. Osjete da je hladno, a temperatura je visoka, osjete da im je vruce, a temperatura je niska.

Osjet je vrlo subjektivan, zato znanost i ne ovisi o ljudskim instrumentima, vec onim tehnoloskim, koji su bazdareni i objektivni. A da ne spominjem ljudsku mastu, koja moze stvoriti svasta sto nema veze s istinom.

Njegovo iskustvo s drugim svijetom izgledalo je otprilike ovako: ponekad, kad bi pogledao daleki planinski lanac ili bi procitao neku pjesmu iz epa nordijske mitologije, hvatala ga je ceznja jaca od bilo cega sto je do tada poznavao. Taj osjecaj je bio toliko snazan i predivan da je on, naravno, pokusavao ponovno ga ozivjeti ili stovise, pronaci izvor te tajne.
I tako je, kada je bio dovoljno velik za to, odlazio do tog dalekog planinskog lanca, koji je u njemu izaziva ceznju ili bi, ako bi imao dovoljno novaca, kupio sve sto je mogao pronaci o nordijskoj mitologiji. Ali, kao svi mi kad pokusamo uhvatiti svoje ceznje, i on je ostao razocaran. Kad bi dosao do planina, vidio je da tamo nema niceg posebnog; a kad je kroz knjige i glazbu prodro duboko u nordijski svijet bogova, zakljucio je da taj genijalni osjecaj, ta duboka ceznja sve vise blijedi.
I tako je Lewis jednom primijetio da se dubina njegove ceznje ne nalazi niti u dalekom planinskom lancu, niti u nordijskim mitovima. Ali ako nije tamo, gdje je onda?

Ostatak mozete procitati u knjizi Tajna Narnije klap.gif

Ali ako nije tamo, gdje je onda?

U njegovoj glavi?

1161 replies since Oct 12 2006, 11:07 AM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (78) < [1] 2 3 4 5 6 ... >
Back to Religije, moral, duhovnost...

[ Script Execution time: 0.0796 ]   [ 9 queries used ]   [ GZIP Enabled ]