Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Pravila i upute za postanje, obavezno procitati
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
antocjo
Posted: Feb 6 2007, 11:04 AM 689417 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

By the blood of the Lamb is my life kept safe

Group: Admin
Member No.: 5

Potaknut razinom komunikacije u zadnje vrijeme, iako sam ovo dugo odgadjao mislim da je krajnje vrijeme da se napisu pravila lijepog ponasanja u ovom dijelu boarda...

Ovo je za sada radna verzija i bit ce nadopunjavana pa bih molio da se s vremena na vrijeme upoznate sa azuriranom verzijom.

Ovaj dio boarda je specifican i zahtjeva vecu dozu osjetljivosti za drugoga, pa i ozbiljnosti. Motiviraju se rasprave sa pravim stavom koji nije "ja sve znam i nemaš ti meni ništa za reći." To je smrt za bilo kakvu komunikaciju. Volio bih da svi koji ovdje postamo usvojimo jedno od osnova dobre komunikacije:

Vaznije je razumijeti osobu sa kojom razgovaramo, nego da ta osoba razumije nas.

Naravno ne nalaziti sada 'rupu u zakonu' i pisati sto ti dodje pa nek se ovaj drugi potrudi tebe razumijeti, pitanje je samo stava da JA zaista zelim razumijeti drugoga. A u tu svrhu dobro dodju pitanja. "Zasto tako mislis?" Sto ti to znaci?" (a ne farizejska pitanja tipa "Smijeli se dati porez Caru?")

Uz to, zabranjeno je vrijedjanje druge osobe, ismijavanje njena stava i spustanje konflikta stavova na osobnu razinu. "Ti si takav i takav, ja sam ovakav i ovakav". Te stvari se rjesavaju preko PM-a.

Takodjer, zabranjeno je vrijedjanje tudjih stavova. Izazvati tudji stav i pozvati ga na preispitivanje je skroz druga stvar.

Izbjegavajte koristenje ironije (pogotovo u kronicnom smislu) i stavljanje rijeci drugima u usta. Nedavan primjer (necu imenovati) kad je member 1 odgovorio memberu 2 sa "Sad ce ti member 3 sigurno napisati ovo i ovo."

Jos jedan savjet, koji ja osobno prakticiram. Ako vam neki post isprovocira burne negativne emocije, nemojte u takvom stanju pisati odgovor excl.gif Procitajte ponovno post i probajte proniknuti sto je autor ZAISTA hito reci. To cesto nije ono sto vam se ucinilo u prvom citanju yes.gif

Imajte povjerenja u ljude koji pisu da imaju dobre namjere (dok se ne ispostavi drugacije).

--
Toliko za sada.

Drzite visoki nivo komunikacije i ne srozavajte ga (jer time najvise govorite o sebi samome). Uvazavajte i postujte drugacije stavove i rjesite se predrasuda koliko mozete.

antocjo
Posted: Oct 17 2007, 04:49 PM 806756 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Obavijest da se uskoro krece sa prociscavanjem foruma "Religije...".

Traze se dragovoljci za snimanje topica (mogu se javiti meni ili Ellin koja cini mi se ima volje koordinirati snimanje biggrin.gif ). Bilo bi pozeljno snimanje dovrsiti do maratona (27.10) i cd-e donijeti tamo wink.gif
(Za ime stranice pozeljno je na kraju dodavati brojeve formata: 000, 001, 002...)

Forum nece biti srezan na nulu pa sve ponovno, jer tamo postoje kvalitetni postovi a za neke od njih su memberi potrosili sate da ih osmisle i sroce...

Kako to sve posloziti/presloziti je na meni i zato molim da mi se jave memberi na (PM) da mi ukazu na neke svoje ili tudje postove (poslati mi link) koje bi bilo dobro ostaviti jer npr. sadrze dobre odgovore na neka cesto postavljana pitanja ili rasprave koje su bile konstruktivne i mogu posluziti medju ostalim i kao uzor dobra raspravljanja wink.gif

Unaprijed hvala svima na koji ce pripomoci smilie.gif

antocjo
Posted: Nov 13 2007, 03:13 PM 819348 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

QUOTE (antocjo @ Oct 30 2007, 11:36 AM)
tako da ce podforum biti spreman za ponovno postanje nadam se za petak/subotu...  whistling.gif

Nazalost, ovo obecanje nisam mogao ispuniti.... Malo sam se precijenio sa obzirom na ipak jos novu situaciju da nisam vise slobodan covjek gondora mellow.gif pa se jos uz masu obveza na poslu posao sredjivanja religijskog foruma oduzio...

Final count: sa 32739 dodjosmo na 2810 postova brise.gif

Kao sto sam obecao ostavio sam kvalitetne postove i rasprave... Nastojao sam biti sto objektivniji i ostaviti zaista kvalitetne postove bez obzira na autora i njegov svjetonazor... Nemojte biti prestrogi oko procjene jer sam mnoge postove samo preletio u sitnim nocnim satima shocking2.gif bigsadeyes.gif kada bas i nisam bio najuracunljiviji ph34r.gif

Neki su stari neperspektivni topici obrisani a dobri postovi iz njih su prebaceni u neki drugi topic. Isto tako su sa nekim postojecim postovima otovrena dva nova topica... smilie.gif

Molim, da ako imate kakvih komentara da ih stavljate u topic Pitanja za moderatore i da se u topicima drzite topica wink.gif tongue.gif

Eto... prosvrljajte i nastavite dobre rasprave iz dobre volje uvazavajuci sugovornika, njegove stavove i posebno njegove argumente hug.gif

2 replies since Feb 6 2007, 11:04 AM Track this topic | Email this topic | Print this topic

Back to Religije, moral, duhovnost...

[ Script Execution time: 0.0202 ]   [ 9 queries used ]   [ GZIP Enabled ]