Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Pages: (5) < [1] 2 3 4 5 > ( Go to first unread post )
Poznati o vjeri i religiji, Iskustva poznatih licnosti
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Boromir
Posted: Jun 24 2006, 02:47 PM 567802 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Ranger of the North

Group: Hosts
Member No.: 48

U skladu s topicom, evo isječka intervjua s Goranom Baretom iz jučerašnjeg Ekrana (Večernji list):

Ekran: Rekao si nedavno da si član pentakostalne crkvene zajednice, koliko si se pronašao u toj religiji?
Bare: To je protestantska crkva, pedeset dana nakon što je Krist otišao ka nebu, spustio se na zemlju, riječ je o prekrasnim propovijedima. Tamo se ljudi opuste, pjevaju, vrište. Nema onoga da moramo šutjeti i šaptati. Tu pastor udara nogom, viče, baš slavljenje Boga u svoj punini tog izraza.
Ekran: To vam odgovara?
Bare: Da potpuno. Vjerujem u Boga i u sebe, ali da ne vjerujem u Boga ne znam bih li vjerovao u sebe. Kad izgubim vjeru u sebe, kažem, Bože odluči. Ne mislim da smo kao biljke i da jednostavno uvenemo, to mi ne sjeda, mora nešto postojati. Tako bar mislim, ne moraju ostali. Vjernik sam, kršćanin, na žalost, nisam katolik i vjerojatno će ljudi reći joj, sram ga bilo. Ali kršćanin sam i svima nama kršćanima je Krist kicoš. A ako nam je Krist kicoš, trebali bismo se slagati.

Pentakostalne su crkve ponešto posebene zajednice ali su biblijske i sastavljene od nanovorođenih kršćana koji su se individualno obratili Kristu.
Ne usuđujem se još dati svoju kršćansku desnicu Baretu jer je njegov doživljaj kršćanstva još uvjek pomalo, kako da kažem, površan, usredotočen na senzacionalistički dio kršćanstva, koji je dobar kao plod ali ne smije biti temelj vjere.
Također su pentakostalne zajednice prilično uzbudljiva grana kršćanstva koja je posebno privlačna ljudima koji su bili skloni raznoraznim eksperimentiranjima, uz to znam da je Bare jedno vrijeme brijao na Neala Donalda Walscha koji je od kršćanstva načinio neprepoznatljivu salatu svega i svačega.

No rekavši sve ovo, moram priznati da me prilično obradovalo ovo Baretovo svjedočanstvo te je moja želja i molitva je da ga Gospodin posve prožme i da provedemo zajedno vječnost kod Isusa Krista. yes.gif yes.gif

Edited by Boromir - Jun 24 2006, 03:49 PM

saruman
Posted: Jun 24 2006, 05:32 PM 568090 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

kreč

Member No.: 130

Bare krscanin? blink.gif

Hannah
Posted: Jun 24 2006, 08:26 PM 568244 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Lady of Gondor

Group: Members
Member No.: 124

Meni je odlicna njegova pjesma... samo stoj na svjetlu i doci ce kraj tami..[/B] booyah.gif

Boromir
Posted: Jul 19 2006, 02:49 PM 584927 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Ranger of the North

Member No.: 48

Francis Collins, čovjek koji je probio kod ljudskog genoma govori: Pronašao sam Boga - ovdje!

antocjo
  Posted: Nov 7 2006, 11:28 AM 636989 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

By the blood of the Lamb is my life kept safe

Group: Admin
Member No.: 5

Chuck Norris ipak nije bog

user posted image

Jacques se na viceve o sebi naljutio, a Chuck Norris je ponosan na svoje odane obožavatelje i dao si je truda objasniti im da njegove suze ne liječe rak i da nije brži od metka.

"Chuck Norris ne čita knjige. On gleda u njih dok ne upije informacije koje treba", "Svemir postoji jer se boji biti na istom planetu s Chuckom Norrisom", "Chuck Norris uvijek spava s upaljenim svjetlom. Ne jer se boji mraka već jer se mrak boji njega" - takvih tvrdnji koje se poigravaju s imidžom nepobjedivog i svemogućeg junaka koji si je stvorio akcijski glumac i karate-šampion ima više od 50.000. I njihovi tvorci inzistiraju da to nisu šale već činjenice, pa ih zovu Chuck Norris Facts.

Na njih se sad osvrnuo i on - Chuck Norris glavom i bradom.

"Posljednjih me godina ljudi stalno pitaju jesam li ih čuo, a ja uvijek odgovaram isto. Neke su tvrdnje smiješne, neke su jako pretjerane, ali većina uglavnom promovira bezazlenu zabavu. Budući da sam više tip od Divljeg zapada nego od interneta, ni sam ne znam što bih s njima. Iznenađuju me i nastojim ih ne uzimati preozbiljno i ne uvrijediti se. Jako sam zahvalan na tome što imam toliko obožavatelja. Tko zna, možda će te smiješne činjenice potaknuti nekoga da potraži stvarne činjenice o meni i tome što je oblikovalo moj život i karijeru", ozbiljno objašnjava 'teksaški rendžer'.

I iako je rekao da ih ne doživljava ozbiljno, dao si je truda vrlo ozbiljno objasniti obožavateljima i svima koje zanima kako i zašto neke od tih 'činjenica' nisu istinite.

"Te me rečenice opisuju kao natprirodno biće, s nevjerojatnim moćima, a u povijesti ovog planeta postojao je samo jedan nadčovjek, a to nisam ja", kaže Chuck i ilustrira to primjerima:

Brži je od najbržeg metka... moćniji od lokomotive... preskače visoke zgrade u jednom koraku... da, to su neke od vježbi za zagrijavanje Chucka Norrisa.
Imam iznenađenje za vas. Nisam nadčovjek. To sad shvaćam, ali nisam oduvijek. Kao šesterostruki svjetski prvak u karateu i filmska zvijezda, bio sam presamouvjeren u to tko sam i što mogu. Zaboravljao sam koliko trebam druge, osobito Boga. Ako samo jurite za novcem i zaboravljate na ljude, stvorit ćete prazninu duboko u srcu i duši. Ja to znam. Imao sam rupu u srcu dok je nije ispunila moja žena Gena, koja me vratila Bogu.

Teorija evolucije je lažna. Postoje samo bića kojima je Chuck Norris dopustio da žive.
To je slatko i smiješno. Ali ja stvarno ne vjerujem u evoluciju. Život koji vidite na ovom planetu su bića kojima je Bog dopustio da žive. Bog je stvorio i mene i vas. Bez Njega ni ja nemam nikakve moći. Ali s Njim, govori mi Biblija, mogu sve što hoću - a možete i vi!

Suze Chucka Norrisa liječe rak. Šteta što nikad ne plače. Baš nikad.
Postojao je čovjek čije su suze mogle liječiti rak i uzrok svih bolesti, grijeh. Zvao se Isus, a ne Chuck Norris. Ako vam treba lijek, ponavljam, recept nije Chuck Norris nego Isus.

A za kraj objašnjava da on nije zapravo isti kao likovi koje glumi: "A kad bih i bio, najžešći momci koje sam igrao ne mogu se mjeriti s pravim silama koje vladaju svemirom."

Chuck Norris ne samo da je snažan, on je i mudar.

Net.hr

Hannah
Posted: Jan 14 2007, 01:14 AM 675325 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Lady of Gondor

QUOTE (Ice.Lady @ Jan 13 2007, 11:52 PM)

To sto netko kaze "bog," ne znaci da se automatski slaze s tobom.

William Shakespeare, rekao je prije smrti: "Predajem svoju dušu u ruke Boga, moga Stvoritelja, potpuno vjerujuci u Isusa Krista, svog Spasitelja."

Lew Wallace takoder je namjeravao objaviti knjigu kojom bi pobio Kristovo bozanstvo i Njegovo uskrsnuce, ali je završio kao vatreni branitelj kršcanstva u svom poznatom romanu Ben Hur

Johann Wolfgang von Goethe nazvao je Isusa 'bozanstvenim... Svetim Covjekom', napisavši:''Ako se Bozanstvo ikada prikazalo na Zemlji, bilo je to u osobi Isusa Krista.''

Lav Tolstoj...Povjerovao sam u doktrinu o Isusu i cijeli je moj zivot dozivio iznenadnu promjenu - zivot i smrt prestali su biti zli. Umjesto ocaja, okusio sam zadovoljstvo i srecu koju smrt ne moze oduzeti.''

C.S. Lewis. "I believe in Christianity as I believe that the Sun has risen: not only because I see it, but because by it I see everything else."

Oscar Wilde: "How else but through a broken heart may Lord Christ enter in"

Francis Bacon: "There was never law or sect, or opinion did so much magnify goodness, as the Christian religion doth. "

Blaise Pascal: "Bog je u srcu svakog covjeka ostavio prostor koji ne moze biti ispunjen od nikakvog stvorenja nego jedino od Boga kroz Isusa Krista."

Abraham Lincoln:"I am profitably engaged in reading the Bible. Take all of this Book that you can by reason and the balance by faith, and you will live and die a better man. It is the best Book which God has given to man. "

Ice.Lady
Posted: Jan 14 2007, 02:08 AM 675332 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Even now, I can see you opening the door...

Member No.: 481

@Hannah

1. Ja pricam o specificnim slucajevima. Nisam rekla da nitko ne misli, vec da ne znaci da svatko tko kaze "bog" automatski skakuce oko Jahvea.

2. Vidim da na neke citat najvise djeluje ako se dobrano nabroji sto je odredjena osoba napravila u zivotu (kao da je to tesko saznati preko imena i prezimena i, eventualno profesije, da ne bi bilo bas zabune), ali na mene daleko vise djeluje izvor, dakle iz kojeg tocno izvora je dosao taj citat. Ovako i ja mogu izmisljati.

3. Argumentum ad populum.

Hannah
Posted: Jan 14 2007, 09:35 AM 675336 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Lady of Gondor

1. Ali isto tako moze znaciti da govore baš o Bogu wink.gif

2. Izmišljati? huh.gif sad.gif
Znaš dobro da ništa od napisanog nije izmišljeno. I slazem se s tobom da je dobro znati izvor nekog citata.
Radost i entuzijazam N.V. Peal
The Road less traveled. S. Peck
The Penance: Blaise Pascale
a nekoliko na internetu

Ti si par puta za izvor uzela stranicu online web vijesti ( ne sjecam se kako se tocno stranica zove) i u tom trenutku nisi razmišljala da li oni izmišljalju. huh.gif Napisala sam Elrondu odgovor na njegov post, on je za izvor uzeo "24" sata, na kraju je bilo rijec o teskim rijecima ne Pape, nego novinara.

Edited by Hannah - Jan 14 2007, 10:35 AM

Ice.Lady
Posted: Jan 14 2007, 12:56 PM 675390 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Even now, I can see you opening the door...

Member No.: 481

1. Naravno da moze. Ja sam reagirala na mungikine citate. Za jedan znam da apsolutno nema veze s bogom, za druga dva sumnjam, ali kako smo krenule u ovu raspravu nisam isla provjeravati. Samo sam upozorila na cinjenicu da kad netko kaze "bog" u svojoj recenici da to automatski ne znaci da prica o krscanskom bogu i meni je vec stvarno zlo od miniranja citata kakve gledam od strane fanatika, narocito fanaticnih vjernika po netu po cijele dane.

Evo primjera. Da, Darwin je rekao ovo: To suppose that the eye, with all its inimitable contrivances for adjusting the focus to different distances, for admitting different amounts of light, and for the correction of spherical and chromatic aberration, could have been formed by natural selection, seems, I freely confess, absurd in the highest possible degree. (Darwin 1872)

I, ako malo potrazis po netu, naci ces sigurno stotine tisuca stranica koje ce velikodusno bacati ovaj citat kao dokaz da ni Darwin nije vjerovao u evoluciju.

No, nastavis li citati po njegovoj knjizi, naltit ces odmah iza ove recenice na iducu: Yet reason tells me, that if numerous gradations from a perfect and complex eye to one very imperfect and simple, each grade being useful to its possessor, can be shown to exist; if further, the eye does vary ever so slightly, and the variations be inherited, which is certainly the case; and if any variation or modification in the organ be ever useful to an animal under changing conditions of life, then the difficulty of believing that a perfect and complex eye could be formed by natural selection, though insuperable by our imagination, can hardly be considered real. How a nerve comes to be sensitive to light, hardly concerns us more than how life itself first originated; but I may remark that several facts make me suspect that any sensitive nerve may be rendered sensitive to light, and likewise to those coarser vibrations of the air which produce sound. (Darwin 1872, 143-144)

Eto, o tom se radi.

2. Kad trazim nesto po netu, pokusam naci izvor. Nekako imam osjecaj da guardian.co.uk ne laze, iako i oni mogu zeznuti stvar. No, neki anonimus sajt s hrpom citata (uostalom, prosli smo ovo sa slavujem) moze izmisliti sve po spisku, a onda ce se to namnoziti. Ako citat nema izvor odakle je, za mene je jednak nevazecem, jer nikad ne znas tko je to mogao smisliti u medjuvremenu.

I, da...:

Darwin, C. 1872. The Origin of Species, 6th ed. London: Senate, chpt. 6

Silmoshan
Posted: Jan 14 2007, 10:49 PM 675685 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Rider of the Mark

Member No.: 65

Let's just calm down!

Ice!

Za Einsteina ateisti govore da nije bio vjernik a vjernici da je bio uvjereni vjernik... Mislim da nitko osim Boga ne zna istinu po tom pitanju...

Po mojem mišljenju, Einstein je bio vjernik ali ne religiozni (tipa pripadanje religijama) sve do možda pred smrt...

Ako ćemo Nacional Geographic uzeti kao točne izvore podataka, onda sam u pravu jer je navodno po njima pred smrt kad je radio na Teoriji svega rekao da Bog ni jednu spoznaju nije čovjeku onemogućio, samo mora potražiti malo dublje.

Medicinska sestra koja ga je njegovala tvrdi kako je postao židov po uvjerenju...

Ali de znaj... Pa i ostalo zapravo nije bitno...

Događalo se da su velikani znanosti bili u krivu po pitanju ovozemaljskih stvari a di još u onozemaljskim...

Ja se ne bih previše povodila za mišljenjem bilo koje poznate osobe: pametne ili jednostavno slavne...

Evenstar
  Posted: Jul 26 2007, 08:26 AM 774246 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

:In Contact:

Member No.: 121

Robbie Williams pronasao Boga

Gomil
Posted: Dec 25 2007, 11:49 AM 840367 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

Member No.: 12

WHY KORN LEAD GUITARIST LEFT THE BAND AND BECAME A CHRISTIAN

Beren Erchamion
Posted: Dec 25 2007, 11:59 PM 840634 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Ai aniron undomiel...

Member No.: 1066

Ovo je dokaz da možeš imati sve, popularnost i što sve ne, ali kad nemaš Boga onda to ništa ne vrijedi. Jedini On daje smisao životu i jedini je On smisao.
Kad ne znaš tko si i kuda ideš onda si izgubljen i tražiš svoj identitet svugdje...Dok ne nađeš Njega, ili bolje receno dok On ne nađe tebe.

Valarauco ramainen
Posted: Dec 26 2007, 07:43 AM 840661 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

kvantna fluktuacija

Member No.: 8

Netocno no.gif Jadan je zivot kojem samo nekakav bog moze dati smisao no.gif
A i ako nije, to sto si rekao vrijedi samo za vjernike i to one vjernike koji su u takvom odnosu s bogom... ima mnogo onih koji nisu yes.gif

Naravn, mozda si govorio samo u svoje ime ali upotrijebio uopcene recenice tongue.gif ako je tako, I rest my case hug.gif

Beren Erchamion
Posted: Dec 26 2007, 02:56 PM 840791 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Ai aniron undomiel...

Member No.: 1066

Da, govorio sam u svoje ime jer sam vjernik i imam takav odnos s Bogom. Eto, da ne bi bilo zabune. To je bio moj komentar na kojeg nitko ništa ne mora reci...Sve ok. hug.gif

70 replies since Jan 10 2006, 10:21 AM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (5) < [1] 2 3 4 5 >
Back to Religije, moral, duhovnost...

[ Script Execution time: 0.0305 ]   [ 10 queries used ]   [ GZIP Enabled ]