Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Pages: (10) < [1] 2 3 4 5 6 ... > ( Go to first unread post )
Predavanje u Europskom domu - "Dobra vijest iz ME", kršćanski aspekti Tolkienova remek-djela
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
antocjo
  Posted: Jan 28 2004, 10:14 AM 30407 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

By the blood of the Lamb is my life kept safe

Group: Admin
Member No.: 5

user posted image

Predavanje "Dobra vijest iz Međuzemlja" - Info
- kršćanki aspekti Tolkienova remek djela - - ulaz slobodan -

Multimedialno predavanje "Dobra vijest iz Međuzemlja" koje će se održati u petak 06.02.'04. u 20 sati u Europskom domu (Jurišićeva 1, Zagreb), organizira mlada skupina kršćana koji stoje iza imena "soulsaver.hr". Njihovo okupljanje i djelatnost na ovaj način potaklo je osebujno oduševljenje poznatim djelom J.R.R.Tolkiena. Uvažavajući čisto žanrovske kvalitete Tolkienovog djela, kao i bogatstvo mitoloških te lingvističkih motiva u njemu, ono što zapravo osvaja ove ljude jest vješto usađena kršćanska poruka koju prepoznaju u temeljima sage o Međuzemlju, a koju je po vlastitom svjedočanstvu Tolkien tamo svjesno i postavio.

Nakon uspješne ekranizacije Tolkienove trilogije "Gospodar prstenova" kojom redatelj Peter Jackson vjerno slijedi temeljnu fabulu djela, ova grupa kršćana osjetila je želju da svoje oduševljenje podjeli sa Zagrepčanima i putem ovakvog multimedijalnog predavanja. Osim vlastite želje, organizatori osjećaju i moguću spremnost drugih zaljubljenika u Tolkienovo remek-djelo da sagledaju jedan njegov aspekt kojeg dosad možda nisu uvidjeli. Nada organizatora i cilj predavanja stoga jest prepoznavanje kako mnoge stvari iz svijeta Međuzemlja koje nam griju srca i za kojima čeznemo ne moraju ostati samo neuhvatljiva fantazija, već su odraz duhovne stvarnosti i obećanja koja je čovječanstvu dao, i još uvijek daje, sam Isus Krist.

Predavač, Michael Stricker, rodom Švicarac, sa svojom suprugom Alisiom već niz godina djeluje u Sarajevu kao humanitarac, dušebrižnik, misionar i bibličar. On je ujedno i autor knjige Poruke iz Zemlje Prstenova koja je besplatno dostupna na ovim stranicama.

"soulsaver.hr" djeluje u suradnji s "Kršćanskom Zajednicom na Marulićevom Trgu" - Trg Marka Marulića 17, 10 000 Zagreb

Edited by antocjo - Feb 4 2004, 02:01 PM

antocjo
Posted: Jan 30 2004, 01:01 PM 30787 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

ukratko... naš merry će održati predavanje i svi ste pozvani i dobrodošli yes.gif zupi.gif

Evenstar
  Posted: Jan 30 2004, 01:17 PM 30789 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

:In Contact:

Group: Members
Member No.: 121

QUOTE (antocjo @ Jan 28 2004, 10:13 AM)
organizira mlada skupina kršćana koji stoje iza imena "soulsaver.hr".

Nisam znala ovo? Gdje ima vise infa o tome? puzzled.gif

antocjo
Posted: Jan 30 2004, 01:20 PM 30790 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

QUOTE (Evenstar @ Jan 30 2004, 01:16 PM)
Nisam znala ovo? Gdje ima vise infa o tome? puzzled.gif

pa on-line na webu ga baš i nema ph34r.gif

Hannah
Posted: Jan 31 2004, 12:02 AM 30847 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Lady of Gondor

Member No.: 124

super!!! klap.gif

Narya
Posted: Jan 31 2004, 03:20 PM 30891 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Still in the Shadow

Member No.: 89

cool! tako poznati... wub.gif .....merry.......svaka čast wub.gif ....

Eowyn
Posted: Feb 1 2004, 11:34 PM 31096 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

loner in a catastrophic mind

Member No.: 43

Merry,želim ti samo čestitati što ćeš održati predavanje.... biggrin.gif
Pročitala sam tvoju knjigu,ali nikako da napišem komentar...nadam se da nećeš zamjeriti jer nemam baš puno vremena... sad.gif

antocjo
Posted: Feb 2 2004, 04:55 PM 31249 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

QUOTE (Eowyn @ Feb 1 2004, 11:33 PM)
Pročitala sam tvoju knjigu,ali nikako da napišem komentar...nadam se da nećeš zamjeriti jer nemam baš puno vremena... sad.gif

sigurno neće, kad ga vjerojatno nema ni on da ovdje svrati... dry.gif

svejedno, probaj doći yes.gif ...pa makar i kao anonymous... ph34r.gif

Morwen Tivele
Posted: Feb 2 2004, 05:13 PM 31250 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

dalhar d' oloth,faern d' vhid..

Member No.: 104

ja mislim da sam vec rakla da cu doc.. biggrin.gif

antocjo
Posted: Feb 2 2004, 05:17 PM 31251 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

QUOTE (Goldberry @ Feb 2 2004, 05:12 PM)
ja mislim da sam vec rakla da cu doc..  biggrin.gif

je, je, sićam se yes.gif klap.gif

antocjo
Posted: Feb 3 2004, 09:37 AM 31329 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Čuo se sa merry-em. On je na putu pa ga već duže vrijeme nema na forumu sad.gif sve vas puno pozdravlja bye.gif i kaže da bi se radovao kad bi došli bouncing.gif

ps: zaboravih napomenuti da je ulaz naravno slobodan bonk.gif

Edited by antocjo - Feb 3 2004, 09:41 AM

sholky
Posted: Feb 3 2004, 06:33 PM 31378 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Member No.: 98

QUOTE (antocjo @ Jan 28 2004, 10:13 AM)
- ulaz slobodan -

bonk.gif

antocjo
Posted: Feb 4 2004, 09:13 AM 31459 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

ma to sam kasnije editirao i ubacio... dry.gif

nego evo i pozivnice biggrin.gif

user posted image

Anya
Posted: Feb 4 2004, 11:34 AM 31475 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

The Spirit of freedom...

Member No.: 100

Ja nažalost necu moc doci... no.gif sad.gif cry.gif
Pozdravite sve bye.gif

antocjo
Posted: Feb 4 2004, 11:39 AM 31477 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

sad.gif ... a kako ti se čini slikica... cura se baš potrudila nacrtati i to drvenim bojicama... Viga baš i nije pogodila ali je sam lik ful realno ispao wow.gif

135 replies since Jan 28 2004, 10:14 AM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (10) < [1] 2 3 4 5 6 ... >
Back to O knjizi "Poruke iz zemlje Prstenova"

[ Script Execution time: 0.0227 ]   [ 10 queries used ]   [ GZIP Enabled ]