Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Pages: (15) < 1 [2] 3 4 5 6 7 ... > ( Go to first unread post )
iz riznice Isusove mudrosti, obavezno citajte prvi post
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Uruk-hai
Posted: Nov 12 2004, 10:55 AM 147707 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Man with a condition..without pills

Group: Members
Member No.: 72

QUOTE (Varda @ Nov 12 2004, 09:23 AM)
QUOTE (antocjo @ Nov 11 2004, 05:05 PM)

QUOTE (Boromir @ Nov 10 2004, 11:58 AM)
...prema ovome izgleda da se Isus ne bi složio s parolom da su svi ljudi na Svijetu Božja djeca lookaround.gif  whistling.gif

Varda?

Daaaaaa??? Pitaj Boromira zašto tako misli, jer ja znam da smo stvoreni na sliku i priliku Božju i da smo njegova djeca. ALI NISU SVI MIROTVORCI! Točka! wink.gif

....tako je....božji sinovi su oni izabrani...a božja djeca oni koji to tek imaju priliku postati...

antocjo
Posted: Nov 12 2004, 02:12 PM 147784 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

By the blood of the Lamb is my life kept safe

Group: Admin
Member No.: 5

QUOTE (Varda @ Nov 12 2004, 09:23 AM)
Daaaaaa??? Pitaj Boromira zašto tako misli, jer ja znam da smo stvoreni na sliku i priliku Božju i  da smo njegova djeca. ALI NISU SVI MIROTVORCI! Točka! wink.gif

Posto Boromira nema, uzet cu si slobodu opet komentirati. Zasto tako misli? Jednostavno - jer tako kaze Biblija... Svi smo Bozja stvorenja ali djetetom Bozjim se POSTAJE. I to ponovnim rodjenjem. Duhovnim!

A onima koji ga primiše podade moć da postanu djeca Božja: onima koji vjeruju u njegovo ime, koji su rođeni ne od krvi, ni od volje tjelesne, ni od volje muževlje, nego - od Boga. (Ivan 1:12-13)

Odgovori mu Isus: "Zaista, zaista, kažem ti: tko se ne rodi nanovo, odozgor, ne može vidjeti kraljevstva Božjega!" ..."Zaista, zaista, kažem ti: ako se tko ne rodi iz vode i Duha, ne može ući u kraljevstvo Božje. Što je od tijela rođeno, tijelo je; i što je od Duha rođeno, duh je. (Ivan 3:3-6)

Gledajte koliku nam je ljubav darovao Otac: djeca se Božja zovemo, i jesmo. A svijet nas ne poznaje zato što ne poznaje njega. (1. Ivanova 3:1)

Dakle, je li tko u Kristu, nov je stvor. Staro uminu, novo, gle, nasta! (2. Korincanima 5:17)

Ali kad se pojavila dobrostivost i čovjekoljublje Spasitelja našega, Boga, on nas spasi ne po djelima što ih u pravednosti mi učinismo, nego po svojem milosrđu: kupelji novoga rođenja i obnavljanja po Duhu Svetom koga bogato izli na nas po Isusu Kristu, Spasitelju našemu, da opravdani njegovom milošću budemo, po nadi, baštinici života vječnoga. (Titu 3:4-7)

Vrlo jasno se o tome govori... na nama je to prihvatiti ili odbaciti... bonk.gif

merry
Posted: Nov 12 2004, 02:25 PM 147787 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

Group: Hosts
Member No.: 7

pozdrav lord nazgul - prvi put te vidim, dobro doslica od mene

blink.gif iako sam mislio da sam te vec odavno ubio blink.gif blink.gif

vidim da veliki dio diskusije se vrti o tome da li su svi ljudi Bozja djeca ili ne:
mozda je ovo od pomoci, zavisi u kojem kontekstu koristis rijec.

Bozja djeca, da u smislu kako Varda kaze, da su ljudi stvoreni po Bozjoj slici. Mislim da cak Isus dozvoljava tako glediste. Jer vidite, kada je pricao o izgubljenom sinu. Uporedio je mafiasi i prostitutke koji su se kajali sa mladjem sinu, dok je uporedio farizeji, koji su se ljutili sa starijem sinu.
Oba grupa ljudi nisu bili nanovo rodjeni, ipak Isus govori o sinovima.

ALI u drugom kontekstu Isus (i Biblija) govori kao Boromir i Antocjo. Naime da su samo ovi ljudi Bozja djeca koji su se obratili i nanovo rodili. Na drugom mjestu kaze Isus ljudima (medju njima farizejima) da su DJECA DJAVOLA. - Jer cine djela svog uca, laze i mrze.

U ovom stihu Isus sigurno koristi termin u drugoj varianti, jer kaze da su oni Bozji sinovi, koji cine i Bozja volja, stvoriti mir.

Boromir
Posted: Nov 12 2004, 04:46 PM 147823 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Ranger of the North

Member No.: 48

biggrin.gif Boromire!!!! klap.gif  hug.gif

mirotvorac - Božje dijete! OK

Božji sinovi - Božje dijete ... blink.gif  koja igra riječi ph34r.gif

Gle sad  samo prije nego što krenemo dalje stojiš li na tvrdnji da smo svi djeca Božja! Ja mislim da jesmo - ali....nismo svi za mir - ljubav - slogu - radost....

imaš kaj za reći ????? tongue.gif

...evo me na brzaka Varda! biggrin.gif
Mislim da su Antocjo i Merry već dali dobre odgovore no ja ti svakako želim dati i svoj osoban odgovor. smile.gif

Što se tiče mog stava da li su svi ljudi Božja djeca predlažem da prihvatimo jedno razlikovanje koje će biti u skladu s cjelovitim Biblijskim učenjem a koje sam vidio da i ti radiš samo toga možda nisi svjesna... pa evo:
Svi ljudi su Božja STVORENJA - stvoreni na Njegovu sliku, a da bi postali Božja DJECA moraju biti NANOVO-ROĐENI od Svetog Duha - alias - moraju osobno PRIHVATITI Isusa Krista! yes.gif - vidi Antocjove biblijske citate wink.gif

Tako da u jednom smislu svi ljudi bez obzira na, nacionalnost, spol, vjeroispovijest, rasu, jesu u određenom bratstvu i jednako vrijedni, no da bi bili u Božjoj obitelji moraju u moralno, mentalno, duševno i djelotvorno naslijeđe dobiti Božji karakter - Njegove misli, osjećaje, stavove, snagu, ljubav, kao što tvoja djeca, Varda, nose tvoje nasljeđe... to se dobiva u ime Isusa Krista posredstvom Svetog Duha koji se nastanjuje u svakom tko zavoli Isusa blowkissplus.gif

...jao koliko je sati!!! ohmy.gif ohmy.gif ohmy.gif Vardo, morat ću sada stati, hajde javi se s komentarom pa bumo vidli dalje smile.gif Vidimo se... booyah.gif

//edit: Boromir imao problema sa quotanjem...

Edited by antocjo - Nov 12 2004, 04:50 PM

merry
Posted: Nov 14 2004, 01:22 PM 148638 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

Govorili do sad o tome tko je Bozje dijete i tko nije i kako je ovaj izraz koristen u raznim kontekstima

a sada:
sta je mirotvorac?
je li to onaj koji je jednostavno za mir?
mislim da nije
To je samo onaj koji zaista i stvori mir. tako da ce biti dvije neprijateljske strane zbog njega stvaro pomireni.
Mislim da je to nesto od najteze. Kada pokusavamo istinsko pomiriti ljude medjusobno. Zahtjeva veliki trud i poniznost i spremnost da sluzis drugima.
Takodjer mislim da je samo moguce, kada sami nosimo mir Bozji u sebi.

Meni su uvijek smjesni oni koji demonstriraju za mir negjde na drugoj polovini svijetu, pun bijes i mrznje - ali sami su u svadji za svim mogucim ljudima, a nikako ne uspije siriti mir u svojoj okolini. Oni nisu mirotvorci nego radije licemjeri. wink.gif

Varda
Posted: Nov 15 2004, 01:31 PM 149042 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

V a l i e

Member No.: 83

QUOTE (Boromir @ Nov 12 2004, 05:45 PM)
Tako da u jednom smislu svi ljudi bez obzira na, nacionalnost, spol, vjeroispovijest, rasu, jesu u određenom bratstvu i jednako vrijedni, no da bi bili u Božjoj obitelji moraju u moralno, mentalno, duševno i djelotvorno naslijeđe dobiti Božji karakter - Njegove misli, osjećaje, stavove, snagu, ljubav,

blink.gif Božji karakter kažeš!!! Pa oprosti Boromire ali jedino što u životu želim je ići putem mira, ljubavi, uvažavanja, ogromnog razumijevanja - ćistog srca i duše. No u svemu tome jedino znam da sam koji puta preslaba nositi se sa svim nedaćama koje me snalaze u životu i da je strahovito teško ostati na pravom putu. Ne moram reći da sam koji puta i posustala i iskreno upitala se gdje je taj Bog, gdje je otac moj kada ga najviše trebam???? Ne onaj moj fizički otac ili majka koje volim, već onaj drugi...koji po vjerovanju kroji i šiva uzduž i poprijeko!!! cool.gif

Tada bi se obično posvetila molitvi "Oče naš" i bilo bi mi lakše, jer bi se sjetila da ima i daleko gorih i strašnijih stvari od ove moje, koja možda i nije tako grozna. I bilo bi mi lakše uz ono "kako na nebu tako i na zemlji"....

I opet čeznem, radim, kopam, i orem za MIROM... znajući da i dalje nisam savršena...znajući da vjerojatno nisam na onoj listi "kćer božja".... ali sa Isusem u duši i srcu i saznanjem da je on svoj križ nosio bez vapaja. Pa mogu i ja svoj prema njegovim uputstvima za upotrebu.... yes.gif yes.gif

Varda
Posted: Nov 15 2004, 01:35 PM 149043 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

V a l i e

QUOTE (merry @ Nov 14 2004, 02:22 PM)
To je samo onaj koji zaista i stvori mir. tako da ce biti dvije neprijateljske strane zbog njega stvaro pomireni.

booyah.gif Cooool!!!! Tog mišljenja sam i ja, s tom razlikom što iz iskustva znam da je obićno taj pomiritelj poslije kriv za sve rotfl.gif rotfl.gif hug.gif

merry
Posted: Nov 16 2004, 09:28 AM 149651 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

da, ali to nije smijesno - mirotvorac u ovom zlom svjetu je onaj koji na kraju pati i bude ogovaran

da li ste vec primjetili da je Sin Bozji prvi i najveci mirotvorac?
zato ce se oni koji mu slijede u ovom djelu zvati sinovi Bozji

Sin Bozji je stvorio mir. Da li ti znas Vardo, na koji nacin?
vidjet ces da je upravo ON dozivio sto ti navedes.

Varda
Posted: Nov 16 2004, 09:38 AM 149655 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

V a l i e

wub.gif merry, s dužnim poštovanjem.... ovo što sam navela je moje iskustvo, i umjesto dsa nešto naučin i izvučem pouku...ja nastavljam dalje mada znam kako će završiti po mene. I da meni je to smiješno i simpatično - jer ne vjerujem sama sebi koja sam ovca i kad ću naučiti prestati lupati glavom o zid.

I NARAVNO DA JE DOŽIVIO ONO ŠTO SVAKI MIROTVORAC DOŽIVLJAVA!

...i to obično bude u najbližoj okolici, obitelji, prijatelji, ili ako ćemo gledati u širem kontekstu ....Isus je bio voljen daleko od svoje domovine, jer doma su ga mrzili.... još jedna stvarnost i istina od postanka ljudi ph34r.gif

merry
Posted: Nov 17 2004, 10:10 AM 150561 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

wub.gif

eto - zasto je Isus MIROTVORAC svih mirotvoraca ( wink.gif ili kako zelis to izraziti kada nemas artikel bonk.gif )

Opravdani dakle vjerom, u miru smo s Bogom po Gospodinu našem Isusu Kristu. Rimljani 5,1

Doista, on je mir naš, on koji od dvoga učini jedno: pregradu razdvojnicu, neprijateljstvo razori u svome tijelu. Zakon zapovijedi s propisima obeskrijepi da u sebi, uspostavljajući mir, od dvojice sazda jednoga novog čovjeka te obojicu u jednome Tijelu izmiri s Bogom po križu, ubivši u sebi neprijateljstvo.
Efezanima 2,15-16

Sta to znaci? Grijeh stvori odvajanja i neprijateljstvo i to prema Bogu i prema ljudima.
Zbog grijeha svi ljudi su izlozeni Bozjem pravednom sudu. Ali Krist je bio spreman da bude „kriv za sve”.
Njega koji ne okusi grijeha Bog za nas grijehom učini. 2 Korincanima 5,21
Krist nas otkupi od prokletstva Zakona, postavši za nas prokletstvom. Galacanima 3,13
Time su svi ljudi sada pomireni s Bogom. Znaci od Bozje strane sada nema vise preperke za pomirenje za covjekom.
Sada je samo vise do nas da mi se damo pomiriti s Bogom. ON sada kroz vjernike poziva ljudi za pomirenje.

Kristovi smo dakle poslanici; Bog vas po nama nagovara. Umjesto Krista zaklinjemo: dajte, pomirite se s Bogom! 2.Korincanima 5,20

Ko god primi ovu ponudu ce dozivjeti pomirenje s Bogom - vidi prvi citat (Rimaljani 5,1)
a ne samo to nego i medjusobno pomirenje – vidi drugi citat (Efezanima 2,15-16)

Mi, koji zbilja vjerujemo, dozivimo ove snazne istine. U nasoj zajednici u Sarajevo zagrli se kao brace i sestre bivse neprijatelji koji su tokom rata pucali jedni na druge. To jer su dozivjli, Isus je bio „kriv za sve” on je platio moje grijehe i grijehe mog neprijatelja, zbog toga, ako smo primili ovaj otkup nista ne stoji vise izmedju nas.

Na taj nacin je Isus postao univerzalni mirotvorac. Vidimo, da biti mirotvorac ni malo nije lako. Isusu je to kostao zivot.
Ipak nas svijet ne treba nista vise nego upravo mirotvorci. Kada slijedimo Isusa postat cemo mirotvorci.

Vilin-kamen
Posted: Nov 18 2004, 06:37 PM 151406 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

A NEWT!!!

Member No.: 270

Mislim da Isus nije bio mirotvorac jer bi bilo glupo da kaže "Blago mirotvorcima...",a u sebi pomisli"onda blago meni".Mislim da je došao pokazati put do Boga,jer nije pomirio zaraćene strane-sve je ostalo isto među ljudima.Opet su bili ratovi....OSIM to što je svojom žrtvom spasio sve nas.To je tako veličanstveno i u toj ljubavi vidimo Boga...Rekao je:"Ja sam put,istina i život!".To znači "slijedite me".Kaže se "došao s mačem",pa u Otkrivenju se veli da Isus na Sudnji dan dolazi na konju i....između ostalog kaže se da mu iz usta izlazi dvosjekli mač mjesto jezika.Mač je simbol za oštrinu riječi i to nije simbol zločina u ovoj situaciji.mIROTVORAC JE UTOLIKO ŠTO PROPOVIJEDA MIR I LJUBAV I ZA TO UMIRE IZDAN.Još nismo svjesni koliko je veliko to "Ja sam Put,Istina i Život"! notworthy.gif

antocjo
  Posted: Nov 19 2004, 01:24 PM 151848 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

By the blood of the Lamb is my life kept safe

Group: Admin
Member No.: 5

QUOTE (Vilin-kamen @ Nov 18 2004, 06:36 PM)
Kaže se "došao s mačem",pa u Otkrivenju se veli da Isus na Sudnji dan dolazi na konju i....između ostalog kaže se da mu iz usta izlazi dvosjekli mač mjesto jezika.Mač je simbol za oštrinu riječi i to nije simbol zločina u ovoj situaciji.

Vidim Vilin-kamenu da razumijes sto to znaci 'Povratak Kralja' klap.gif

btw: jesi prolistao knjigu od merrya klik booyah.gif

merry
Posted: Nov 19 2004, 02:10 PM 151876 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

QUOTE (Vilin-kamen @ Nov 18 2004, 06:36 PM)
Mislim da Isus nije bio mirotvorac jer bi bilo glupo da kaže "Blago mirotvorcima...",a u sebi pomisli"onda blago meni".Mislim da je došao pokazati put do Boga,jer nije pomirio zaraćene strane-sve je ostalo isto među ljudima.Opet su bili ratovi....OSIM to što je svojom žrtvom spasio sve nas.To je tako veličanstveno i u toj ljubavi vidimo Boga...Rekao je:"Ja sam put,istina i život!".To znači "slijedite me".Kaže se "došao s mačem",pa u Otkrivenju se veli da Isus na Sudnji dan dolazi na konju i....između ostalog kaže se da mu iz usta izlazi dvosjekli mač mjesto jezika.Mač je simbol za oštrinu riječi i to nije simbol zločina u ovoj situaciji.mIROTVORAC JE UTOLIKO ŠTO PROPOVIJEDA MIR I LJUBAV I ZA TO UMIRE IZDAN.Još nismo svjesni koliko je veliko to "Ja sam Put,Istina i Život"! notworthy.gif

ciao vilin

prvi put te vidim smile.gif

da li si citao zasto mislim da je Isus najveci univerzalni mirotvorac svih vremena?
naravno svojim mislim se osnujem na Bibliji i na osobno iskustvo....

Earendil
Posted: Jun 1 2004, 01:32 PM 152000 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Nuin gilliath

Member No.: 154

QUOTE (antocjo @ Jun 1 2004, 11:57 AM)
Te se price moze procitati ovdje klap.gif  wub.gif

Procitala sam link od povise,kojeg je Antocjo dao, ne samo dvije price koje su navedene u postu povise, nego sam otisla i malo ispod na druge price.

Price su poucne i prekrasne, tko tako shvaca zivot je osoba vrijedna postovanja i divljenja!

Ali naisla sam na dvije recenice, za koje bih volila da ih netko prokomentira....

Evo prva: ''Ne moze se istovremeno sluziti Bogu i bogtastvu!''
Ako se mene pita, Crkva istovremeno sluzi upravo tom paru; Bogu i bogatstvu!

Druga je: ''Tko god otpusti svoju ženu pa se oženi drugom, čini preljub. I tko se god oženi otpuštenom, čini preljub.''

Je li to radi toga sto se crkveni brak ne moze raskinuti?
A sto ako to dvoje ljudi stvarno nije jedno za drugo, ako oko njih jos pate i djeca i ostatak obitelji! Ne cini li vam se ova izjava malo prekrutom?
Preljub se shvaca kao grijeh. Znaci, ako je netko u braku bio nesretan, iscrpljen od briga i umoran od zivota, i nakon sto se, recimo razveo, upoznao je drugu osobu koja mu je donjela novu srecu u zivot, odlucio se s tom osobom skrasiti, da li je to stvarno grijeh.

Ljudi rijetko mogu sami, ljudi su socijalna bica, pored toga sto su spiritualni, takodjer su i materijalni, ne vjerujem da bi itko mogao biti istinski sretan, bez jednoga od dva dijela koja ga cine, bez duhovnog i fizickog.

Nemojte me osuditi na temelju ovakvog razmisljanja, samo bih htila neke stvari razumjeti huh.gif

merry
Posted: Jun 2 2004, 09:57 AM 152005 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

QUOTE (Earendil @ Jun 1 2004, 01:31 PM)
Druga je: ''Tko god otpusti svoju ženu pa se oženi drugom, čini preljub. I tko se god oženi otpuštenom, čini preljub.''

Je li to radi toga sto se crkveni brak ne moze raskinuti?
A sto ako to dvoje ljudi stvarno nije jedno za drugo, ako oko njih jos pate i djeca i ostatak obitelji! Ne cini li vam se ova izjava malo prekrutom?
Preljub se shvaca kao grijeh. Znaci, ako je netko u braku bio nesretan, iscrpljen od briga i umoran od zivota, i nakon sto se, recimo razveo, upoznao je drugu osobu koja mu je donjela novu srecu u zivot, odlucio se s tom osobom skrasiti, da li je to stvarno grijeh.

Ljudi rijetko mogu sami, ljudi su socijalna bica, pored toga sto su spiritualni, takodjer su i materijalni, ne vjerujem da bi itko mogao biti istinski sretan, bez jednoga od dva dijela koja ga cine, bez duhovnog i fizickog.

Nemojte me osuditi na temelju ovakvog razmisljanja, samo bih htila neke stvari razumjeti huh.gif

da u pravu si, zbog toga kaze kat. crkva ne priznaje razvod

zasto je Isus to rekao? nije lose kada znamo pozadine ove izjave

Isus je zivio u patriarhalnom drustvu religioznih licemjera. angry2.gif Ovi ljudi su se hvalili da su Bozji narod i da zive po Bozjem zakonu. oni su prezirali pogane.
Isus u svojim govorima ih je prosvjedocio o njihovom licemjerstvu (zbog toga je i raslo neprijateljstvo protiv njega).
Farizeji su se hvalili da drze Bozji zakon. Oni nisu bili preljubnici. Oni su imali seks samo sa svojom zenom. No, kada im se njihova zena dodjela, onda su je otpustili (= razvod) i ozenili su mladu sektretaricu. angry2.gif Sve je to bilo po zakonu.bonk.gif Ali Isus kaze: Vi nista drugo cinite nego preljub, iako ste se po zakonu osigurali, ZA BOGA je to jos uvijek nevjernost i preljub.neener.gif

Kako ja razumijem Bibliju, postoje par razloge za razvod. Ali naravno Bog je protiv razvoda.
Zasto? Jer Bog je vjeran. Bog nije tako, da te danas voli, a sutra si mu dosadan. Zbog toga zeli i da mi budemo vjerni.
Bog je ljubav. A ljubav nije samo osjecaj. Ljubav nije samo to sto osjetimo kada smo zaljubljeni. Onda smo u nekom emocionalnom „high”. To je lijepo ali velikom djelu se onda vrtimo dosta oko sebe. Volim tu osobu, jer se MENI svidja, jer se JA dobro osjetim itd.
A po Bibliji, bit ljubavi nije da se JA dobro osjetim, nego da ja zivim za druge. Najveci primjer za tu ljubav je upravo Isus koji je polozio svoj zivot za druge.
Kada to shvatimo onda je logicno da je Bog – generalno receno – protiv razvoda.
Razvod – postoji valjda slucajevi kada je to potrebno (i Biblija govori o tome) – je uvijek stetan. Razvod znaci, da je ljubav zakazala, razvod znaci za djecu da ce izgubiti jedan roditelj, da ce izgubiti sigurnost, da se mama i tata vole (psiholozi danas tvrde da to cesto uzrokuje mnoge traume). no.gif Jer je Bog ljubav zeli nas stititi od svega toga. Bog vjeruje u ljubav.blush.gif

Naravno, kao svi Bozji zapovijedi, mozemo i ovaj samo drzati kada zivimo u zajednistvu s Bogom, kada je On stvarno na prvom mjestu u mom zivotu, kada njegova ljubav stvarno ispuni moje srce. wub.gif

216 replies since Nov 10 2004, 10:34 AM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (15) < 1 [2] 3 4 5 6 7 ... >
Back to Biblija

[ Script Execution time: 0.0451 ]   [ 9 queries used ]   [ GZIP Enabled ]