Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Pages: (2) < 1 [2] > ( Go to first unread post )
Kako kršćanstvo gleda na osjećaje?
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Evenstar
  Posted: May 11 2004, 06:38 PM 71296 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

:In Contact:

Group: Members
Member No.: 121

QUOTE (antocjo @ May 11 2004, 05:26 PM)
to je prirodna reakcija novog srca... (ili mi je ispran mozak ph34r.gif )

hug.gif Jao. Hvala ti na odgovoru, really. I'll be visiting this topic soon lukavi.gif

Hannah
Posted: May 19 2004, 01:36 PM 74838 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Lady of Gondor

Member No.: 124

QUOTE (antocjo @ May 11 2004, 05:26 PM)
Ali opet ostaje problem onog srca od prije, ali Bog obecaje nesto novo...

Srce je središte covjekove osobnosti. U srcu se dogadja covjekovo slobodno odlucivanje. Uvijek se nadjemo u sitaciji kada su cinjenice jedno, i sve upucuju na našu razumsku odluku u tom smjeru a opet..srce drugacije govori. huh.gif
Citav zivot se dogadja u srcu, ono je mjesto svih spoznaja ( intelektualne, racionalne, osjetilne, intuitivne, emotivne ). I isto tako jedini nacin kojim covjek moze upoznati Boga.

A opet, to isto srce, covjekovo središte može biti ranjeno, zapravo covjek je najranjiviji upravo tu i zato je srce sklono nevjernosti, jedva popravljivo kako kaže Sveto pismo.
Kroz svoje srce covjek upoznaje visine, nekada se moze otisnuti daleko iznad svojih mogucnosti. Ali isto tako u tom istom srcu, covjek se moze spustiti na dno dna. ph34r.gif

U srcu se okupljaju sve razine covjekove ljubavi, u njemu covjek dozivljava ranjenost, razocaranost, strah, tjeskobe, mucninu i bol. Gdje su najteze boli razocarane ljubavi, kada covjek upoznaje odbacenost i nevoljenost. To je teška kontradiktornost. Srce je u svojoj biti stvoreno, postoji da voli ,( stvoreno je na sliku Onoga koji je Ljubav ) i zato se lomi kada je udbaceno, kada je od nekoga nevoljeno. « Srce mi je slomljeno», «Moj svijet se srušio».
Razocaranja i teška tuga ( ona koja ne prolazi tako lako) onesposobljuju za normalan zivot. Covjek se ne moze izdici iznad onoga što ga je slomilo. To jednostavno nije u njegovoj moci.
Danas postoje brojni nacini na koji ljudi u takvim sitacijama traze izlaz, Ja znam za jedan koji sigurno pomaze. Bog. Jer Bog je veci od našeg srca i znade sve. 1.Iv: 3,20 I zato postoji zlaz. Itekako postoji i pogotovo tamo gdje bi rekli da nema nikakve mogucnosti da se nešto promijeni.
U Njega se srce moje pouzdalo
i pomoc mi dodje. Psalam 29,7

On lijeci one koji su srca skršena
i povija rane njihove. Psalam 147,3

I super mi je kada citajuci Sveto pismo dodjem do mjesta u kojima se spominje ( uvijek i znova i iznova ) kolika snaga dolazi iz naseg srca kada je ono cisto, neoptereceno bilo cime ruznim, ispraznim i lošim u zivotu. Kada je sumjereno k dobrome, Bogu. Ono tada raste, širi prostore u kojima ce biti, postaju tankocutno, osjetljivo za potrebe drugih, otvara se poput cvijeta. wub.gif
Sva radost tvoja neka bude Gospodin
On ce ispuniti sve zelje srca tvoga ( Psalam 37,4 )
hug.gif

jozo958
Posted: Mar 11 2011, 02:12 PM 1023773 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Still in the Shadow

Member No.: 1998

silly.gif conf44.gif

17 replies since Apr 28 2004, 08:37 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (2) < 1 [2] >
Back to Pitanja...

[ Script Execution time: 0.0051 ]   [ 9 queries used ]   [ GZIP Enabled ]