Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Pages: (12) < 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... > ( Go to first unread post )
Iz osobnog iskustva, duhovna iskustva i svjedocanstva...
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Seth
Posted: May 25 2006, 11:06 AM 544689 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

When in doubt, set
something on fire.

Group: Members
Member No.: 557

A nije li na kraju isitna da o Bogu zapravo ne znamo nista? Osim onoga sto smo sami "vidjeli". A u to se bas i ne mozemo pouzdati. Vise-manje.
Bog ne uzima nase najdraze, vec ljude koji su postali nasi najdrazi, do kojih nam je pocelo biti stalo. Kada umre netko koga ne poznajes, recimo na drugoj strani svijeta, nema boli jer ga nisi ni poznavao, pa niti osjecao ikakvu privrzenost prema toj osobi. Zato jer nisi ni znao za postojanje te osobe dok nisi saznao da je mrtva. Kada bi se cijeli svijet poznavao medusobno... Mozda cak ne bi bilo ratova. Dugo ce trebati ljudima da shvate koliko su ratovi besmisleni kao i mnogo drugih stvari radi kojih se ratovi u biti i zapocinju.
A istina jest da ponekad neke stvari s naseg gledista nemaju smisla... Barem dok ga jednog dana ne uvidimo... A kako god, to znanje nam svejedno nece donjeti nikakvu utjehu u boli za gubitkom neke osobe... Jer iako imas razlog, ona svejedno vise nije ovdje. A svatko se s boli odnosi na svoj nacin. Univerzalni ne postoji. smilie.gif

Arathorn NIghtElf
Posted: May 25 2006, 09:45 PM 545278 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Quentalamo (neznam šta znači al super zvuči)

Member No.: 200

Zar nam je neko tako poseban jer se ne moze kontrolirati i dere sa druge, koji se voli naliti... i da ne spominjem ostatak sirolike palete... Mozda i jest, samo zato jer smo mi takvi, pa si tjesimo kako je i taj netko i imamo nesto zajednicko sto nas povezuje. Dobra nakana ali uzasan temelj.

Bog je prilicno ostar prema takvom stavu:

Znaju za odredbu Bozju - da smrt zasluzuju koji takvo sto cine - a oni ne samo da to cine nego i povladjuju onima koji cine. (Rimljanima 1:32)

Jao onima koji zlo dobrom nazivaju, a dobro zlom, koji od tame svjetlost prave, a od svjetlosti tamu, koji gorko slatkim cine, a slatko gorkim! (Izaija 5:20)

totalno pogrešno si shvatio taj dio da volimo čovjeka zbog mana
silmoshan me je shvatila na način koji sam mislio.. nisam precizirao ali opet...
istina znam da nitko ne voli i da je Bog oštar na takve stvari.. ali ti si pogrešno intepretirao moju izjavu...

recimo ovako..
Volimo ljude zbog tih mana... nedostataka.. onih malih sitinica koji iritiraju al opet nemožemo bez njih ( pri tome ne mislim na to da me netko zloostavlja i takve stvari.. mana.. npr. roktanje u smijehu i takve stvari.. na to sam ciljao) ... zbog takvih mana mi volimo ljude...
vrline nam mogu pomoći samo da se ugodno osjećamo i svide nam se ljudi... ostalo ide po svojemu

U svojim samotnim razmisljanjima vrtit ces se u krug i neces nikada naci pravog odgovora. Ovaj psalmist je to dobro iskusio... Ali sa svime time je dosao pred Boga.. sa svojim pitanjima, strahovima, sumnjama, nevjerom... Bog to zeli, da budemo ono sto jesmo pred njim - pa on tocno zna sto nam je u srcu i ne moramo se truditi ispasti bolji i ljepsi pred njim.... I pogledaj kad je dosao kraj njegovim mukama... Kad je nasao ulaz u Bozje prisustvo. A da je nasao, znaci da je aktivno trazio. Isus obecava - tko trazi - naci ce excl.gif

recimo da sam shvatio...
ako dovoljno jako i predano svojim srcem želim naći Boga.. trebam se obratiti u sebe..jer je Bog u meni i ja u Bogu.. .. bar tako piše :

"Kaže mu Filip: >>Gospodine, pokaži nam Oca i dosta nam je!<< Nato će mu Isus: >>Filipe, toliko sam vremena s vama i još me ne poznaš?<<

>> Tko je vidio mene,vidio je i Oca.
Kako ti onda kažeš: 'Pokaži nam Oca'?
Ne vjeruješ li
da sam ja u Ocu i Otac u meni?
Riječi koje vam govorim,
od sebe ne govorim:
Otac koji prebiva u meni čini djela svoja.
Vjerujte mi:
ja sam u Ocu i Otac u meni.
Ako ne inače,zbog samih djela vjerujte.
Zaista,zaista kažem vam:
Tko vjeruje u mene,
činit će djela koja ja činim;
i veća će od njih činiti
jer ja odlazim Ocu.
(Ivan 14:8- 14:13)

pošto smo mi svi Božja djeca.. i sve nas ljubi jednako.. u nama je njegov predstavnik Duh Sveti.. i kroz njega trebam tražiti Boga...
znači trebam u sebi gledati sumnje i otkloniti ih da bi našao Oca...
"Pomozi sebi i Bog će ti pomoći!" zar ne?

mislim da sam shvatio dio.. ali opet imam toliko pitanja.. koga pitati ako ne tu.. jer neznam... ako želim vjerovati.. vjerovat ću... težak je put od nevjernika i gnjeva prema Ocu koji mi je uzeo najdraže do vjernika koji se želi predati Ocu...

Gdje početi?.. pročitao sam Bibliju 17 puta..a novi zavjet evo i danas čitam..
ali kako shvatiti šta priča kad mi se nadire stalno gubitak?
ako prestanem gledati na sebe i svoj gubitak.. zar neću izgubiti svoj identitet?..jer moji najdraži..prijatelji i obitelj.. me definiraju kao osobu...
conf44.gif

Silmoshan
Posted: May 26 2006, 06:29 PM 545869 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Rider of the Mark

Member No.: 65

QUOTE (NIghtElf @ May 25 2006, 09:44 PM)
Gdje početi?.. pročitao sam Bibliju 17 puta..a novi zavjet evo i danas čitam..
ali kako shvatiti šta priča kad mi se nadire stalno gubitak?
ako prestanem gledati na sebe i svoj gubitak.. zar neću izgubiti svoj identitet?..jer moji najdraži..prijatelji i obitelj.. me definiraju kao osobu...
conf44.gif

Nisam završila teologiju niti išta slično... Nisam niti pročitala Bibliju u cjelosti... ali mislim da bit nije u tome da zaboraviš vlastiti gubitak. Nitko te ne traži da budeš glupan koji ne vidi kada mu se nešto oduzima...
To je svojevrsno davanje: Daj da ti ne bi bilo oduzeto... daj Bogu na upravljanje sve što imaš i posjeduješ, na dar, kao prijatelju za rođendan. Ipak i On tebi daje svaki dan, sve što imaš i što bi ti moglo trebati...

Imaš prijatelje i daješ im poklone. Doživljavaš li to kao gubitak?

Ja kažem da nam je Bog najbolji prijatelj a ne sudac s kandžijom...

Arathorn NIghtElf
Posted: May 26 2006, 06:37 PM 545874 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Quentalamo (neznam šta znači al super zvuči)

Member No.: 200

silmoshan.. hvala ti hug.gif
saruman je pomogao jako puno,antocjo isto...
sada samo mogu reći ono što mi je u srcu a saruman je svjedočio trenucima..
Ja vjerujem! wub.gif

Silmoshan
Posted: May 27 2006, 07:07 PM 546469 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Rider of the Mark

Member No.: 65

QUOTE (NIghtElf @ May 26 2006, 06:36 PM)
silmoshan.. hvala ti hug.gif

Ja vjerujem! wub.gif

Nema na čemu!
Svi smo rekli ono što nam je na srcima.

Gomil
Posted: May 27 2006, 07:18 PM 546472 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

Group: Hosts
Member No.: 12

QUOTE (NIghtElf @ May 26 2006, 06:36 PM)
sada samo mogu reći ono što mi je u srcu a saruman je svjedočio trenucima..
Ja vjerujem! wub.gif

Slava Bogu

hug.gif wub.gif

Hamm
Posted: May 27 2006, 09:44 PM 546624 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Make a final stand and die with a Beer in your hand

Member No.: 263

jesam

saruman
Posted: May 27 2006, 09:47 PM 546631 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

kreč

Member No.: 130

QUOTE (Hamm @ May 27 2006, 09:43 PM)
jesam

vjernik? blink.gif

Hamm
Posted: May 27 2006, 09:48 PM 546636 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

bio...jesam..ostat ću...

saruman
Posted: May 27 2006, 09:51 PM 546641 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

kreč

ok... unsure.gif ....

je li:

vjerujes smilie.gif

ili

vjerujes wub.gif

user posted image

Hamm
Posted: May 27 2006, 09:53 PM 546647 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

dali vjerujem u što ili koga?

saruman
Posted: May 27 2006, 09:56 PM 546650 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

kreč

nevermind...sve si mi sada rekao sto sam htio znati... hug.gif

Gunther.
Posted: May 27 2006, 09:58 PM 546651 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Unregistered

Mislim...
Jest da je lijepo misliti kako ćeš uvijek imati Boga uza se da ti pomogne kad ti je teško...
Ali zašto Njega tako često nema? Kad je zbilja potrebno?

Hamm
Posted: May 27 2006, 09:58 PM 546653 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

QUOTE (Hamm @ May 27 2006, 09:52 PM)
dali vjerujem u što ili koga?

tocno to...

NJEGA

hug.gif

saruman
Posted: May 27 2006, 10:00 PM 546655 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

kreč

QUOTE (Gunther. @ May 27 2006, 09:57 PM)
Mislim...
Jest da je lijepo misliti kako ćeš uvijek imati Boga uza se da ti pomogne kad ti je teško...
Ali zašto Njega tako često nema? Kad je zbilja potrebno?

jer mi nismo s Njim... conf44.gif sad.gif

179 replies since Feb 20 2004, 12:59 AM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (12) < 1 2 [3] 4 5 6 7 8 ... >
Back to Društveni život Boarda

[ Script Execution time: 0.0346 ]   [ 9 queries used ]   [ GZIP Enabled ]