Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Pages: (3) < [1] 2 3 > ( Go to first unread post )
Ljubav prema svima!, Kako ju provoditi?nekada je tesko...
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Narsil
Posted: Jul 30 2010, 04:47 PM 1023505 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Shield Bearer

Group: Members
Member No.: 1991

Evo, ako topic vec postoji ili nije potreban, molim admine da ga zatvore/izbrisu.

Evo da krenem s problemom, Biblija, nas uci da ljubimi bliznjega svog...

Problem je, sto koliko god se trudili postivati Bozje zapovjedi, jednostavno neki put nemozemo sad.gif

Primjer, nekomu netko ubije sina/kcer vjerojatno taj covjek nece imati snage za oprostiti ubojici, a kamoli ga "zavoljet"/ljubiti...

Zanima me, to je onda krsenje bozje zapovjedi, jer ce taj covjek vjerojatno zamrziti ubojicu...

Drugo, iz moje skole primjer, bilo je par "idiota" oprostite na izrazu, koji su crtali okrenute krizeve, Isusa Krista da radi grozote...

Isto tako ima i drugih ljudi koji unistavaju Crkve, pale Biblije i stuju sotonu...

Tako sam ja rekao vjeroucitelju da ih mrzim, i on mi je odgovorio da ih nesmijem mrziti, da bih ih trebao voljeti kao i svakoga drugoga, ali nisam mogao...
no.gif

Mislio sam, kako mogu voljeti nekoga, koji ne postuje mene ni moje...

Koji pljuje pk Kristu pali biblije okrece krizeve i unistva grobove i Crkvu, koja je meni sveta...

Jos ih uvjek ne volim, makar se trudim...

Pa me zanima, dali ja krsim Bozju zapovjed?

Dali je to grjeh, sto ih ne volim (moglo bi se reci i prezirem)... unsure.gif

Hvala...

Cithien Queen of Lórien
Posted: Aug 1 2010, 01:31 AM 1023507 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Shield Bearer

Member No.: 1992

Pa mislim da im treba dati primjer, a ne biti isti kao i oni... oni mrze, ti voli...
(ako mrziš onda se spuštaš na njihov nivo ... bar ja tako mislim div294.gif )

Kao što je Isus rekao : "Oprosti im jer ne zanju što cine"

On ih nije prezirao wink.gif

Narsil
Posted: Aug 1 2010, 01:32 AM 1023508 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Shield Bearer

Znm, ja to ali, kako?

Znam kako nas Krist uci, ali nije stalno jednostavno...

Makar se trudimo ostati na pravom putu

Cithien Queen of Lórien
Posted: Aug 1 2010, 01:35 AM 1023509 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Shield Bearer

Pa moramo prvo voljeti sebe ... al ne u smislu na budemo umišljeni

Bez ljubavi prema samome sebi nije moguća niti ljubav prema bližnjemu- rekao je Hermann Hesse.

evo ti jedna stranica : http://neostavljajme.bloger.hr/post/ljubi-...oga/942777.aspx

Narsil
Posted: Aug 1 2010, 01:38 AM 1023510 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Shield Bearer

puzzled.gif

Ne kuzim, nitko nije rekao da se ne "volim"...

Ona ljudska strana prevladava, kada vidis/cijes da su unistili kriz ili Bibliju...

Jednostavno se naljutis (jedan od smrtnih grjeha) i nemogu si pomoci...

Tu je probelm...

Cithien Queen of Lórien
Posted: Aug 1 2010, 01:40 AM 1023511 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Shield Bearer

QUOTE (Narsil @ Aug 1 2010, 01:38 AM)
puzzled.gif

Ne kuzim, nitko nije rekao da se ne "volim"...

Ona ljudska strana prevladava, kada vidis/cijes da su unistili kriz ili Bibliju...

Jednostavno se naljutis (jedan od smrtnih grjeha) i nemogu si pomoci...

Tu je probelm...

Ma nisam rekla da se ne voliš wink.gif
NE znam, morat ceš od nekog drugog zatražit pomoc jer na to nemam odgovor.

Narsil
Posted: Aug 1 2010, 01:42 AM 1023512 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Shield Bearer

tongue.gif

Znm, zato cekam Antocja, mozda ce on znati yes.gif

Cithien Queen of Lórien
Posted: Aug 1 2010, 01:50 AM 1023514 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Shield Bearer

Ne znam, ja kad ih vidim ja ih ne mrzim , ja ih žalim. sad.gif

Narsil
Posted: Aug 1 2010, 01:52 AM 1023515 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Shield Bearer

Ne mrzim ih ja, samo sam ljut, i malo ih prezirem, kao sto si i rekla i zalim ih

Cithien Queen of Lórien
Posted: Aug 1 2010, 01:56 AM 1023516 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Shield Bearer

Ja ih samo žalim i ništa više...
Ali nije u redu da diraju tuđu vjeru, jer ni mi ne diramo njihovu.
A to što se ponašaju kao huligani , to je stvar njihovog odgoja i kulture.

Narsil
Posted: Aug 1 2010, 01:57 AM 1023517 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Shield Bearer

To nije vjera wink.gif

TO je nesto, ogavno...

Cim sjecu glave zivotinjama i piju krv, to je ogavno i nije vjera...

Kasno je, idem pod tus pa u krpe...

Cao, nastaviti cemo sutra...

Valjda ce nam se jos tko pridruziti sad.gif

Cithien Queen of Lórien
Posted: Aug 1 2010, 01:59 AM 1023518 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Shield Bearer

Idem i ja, umorna sam...
Nadam se da hoce.. netko iskusniji wink.gif

Laku noc hug.gif

Dior Aranel Eluchil
Posted: Aug 1 2010, 09:55 AM 1023519 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Uz velikoga covjeka cesto dolaze i velike greske.

Member No.: 747

treba oprostiti, na kraju krajeva to je jedna predivna vrlina. mogucnost da drugima iskreno oprostima cak i kada su nas jako pobrijedili. zivot nije lagan, te nekada je tesko bilo sto napravi, a oprostiti da ne govorimo. Mislim da vjera moze pomoci tu jako puno. Moze dati covjeku snage da to cini s osmjehom jer se nada da ga ceka spasenje, da ce na kraju sve to sto cini biti dovoljno, da je njegova vjera dovoljna.

Narsil
Posted: Aug 1 2010, 10:05 AM 1023520 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Shield Bearer

Hvala hug.gif

elentari
Posted: Aug 5 2010, 01:33 AM 1023544 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

leptirich

Member No.: 752

vraćam vas na ovo što je narsil pitao, zašto je uopće otvorio topic div294.gif
slažemo se svi da treba oprostiti...u jednom trenutku. ali zasigurno smo se svi našli u situaciji kada vidimo nekoga kako čini nešto što nam je odvratno i što nas razljuti i što nas natjera da kažemo razne stvari. da mrzimo.
poslije se smirimo. ponekada i ne. wink.gif
ali narsil me je baš potaknuo na razmišljanje - što je s tim trenutkom? kako se smiriti kada još nismo imali vremena ni da planemo, kako oprostiti ako se još nismo ni razljutili, ako još nismo spoznali koliko nam nešto smeta, koliko nas vrijeđa i ponižava. nije li to uopće normalna ljudska reakcija, čak i poželjna, kažu da nije zdravo držati stvari u sebi rofl.gif
a ja nikada baš ne volim oprostiti iz grižnje savjesti...katkad krenem razmišljati na način: sad sam sagriješila, to nije u redu, sada moram oprostiti silly.gif i onda...se natjeram. smislim si opravdanja za ljude koji su me razljutili, uvjerim se da nisu oni krivi i oprostim...ali ne onako zbilja blush.gif i tako uglavnom dok i sama ne zaboravim na to i dok život ne donese hrpetinu novih situacija conf44.gif i sada kad razmišljam o tome, shvaćam koliko je to zapravo ružno i glupo, ali katkad se moram natjerati da oprostim (koliko-toliko)...jer druga mi je opcija da ne učinim ništa conf44.gif

koliko sam užasna osoba? doh.gif

31 replies since Jul 30 2010, 04:47 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (3) < [1] 2 3 >
Back to Pitanja...

[ Script Execution time: 0.0081 ]   [ 9 queries used ]   [ GZIP Enabled ]