Welcome Guest ( Log In | Register ) Search | Member List | Help

Pages: (27) < ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... > ( Go to first unread post )
Poruke iz zemlje prstenova
« Next Oldest | Next Newest » Track this topic | Email this topic | Print this topic
Nessa
Posted: Mar 6 2005, 08:36 PM 231856 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

See you soon, idiots.

Group: Members
Member No.: 341

Procitala sam knjigu i dobra je, mada se ja ne slazem sa svim misljenjima koje je autor naveo. Ali svatko ima pravo tumaciti Tolikiena po svojim mogucnostima i shvacanjima. Iskreno mislim da je Toliken sve sto je htio reci napisao u svojim knjigama, a mi njegovim tekstovima uvijek mozemo pridavati nekakvo znacenje, ali ponavljam autor je vec rekao sti je htio reci. biggrin.gif ps. nemojte se ljutit ako sam nehotice ponovila necije misljenje. biggrin.gif

Erchamion Naéwe
Posted: Mar 6 2005, 11:24 PM 231937 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Eat me!!!

Member No.: 316

QUOTE (Nessa Tasartir @ Mar 6 2005, 08:35 PM)
Procitala sam knjigu i dobra je, mada se ja ne slazem sa svim misljenjima koje je autor naveo. Ali svatko ima pravo tumaciti Tolikiena po svojim mogucnostima i shvacanjima. Iskreno mislim da je Toliken sve sto je htio reci napisao u svojim knjigama, a mi njegovim tekstovima uvijek mozemo pridavati nekakvo znacenje, ali ponavljam autor je vec rekao sti je htio reci. biggrin.gif ps. nemojte se ljutit ako sam nehotice ponovila necije misljenje. biggrin.gif

klap.gif ma tko bi se ljutio
hug.gif

Valarauco ramainen
Posted: Apr 2 2005, 09:46 PM 250747 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

kvantna fluktuacija

Member No.: 8

A gdje je Merry vec vise od dva mjeseca? unsure.gif

elrond
Posted: Apr 3 2005, 10:06 AM 250973 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

Member No.: 29

studijsko putovanje?

ZlicaOdOpaka
Posted: Apr 16 2005, 06:36 AM 262757 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Member No.: 334

Pročitah Poruke iz zemlje prstenova i ovaj topic smile.gif.
Ono što me posebno dojmilo jest dio o poniznosti. Asociralo me na starogrčki mit o Niobi. Mit o Niobi
Nisam uspjela na netu naći inačicu mita koju sam zapamtila (ne pitajte me za izvor smile.gif). U njemu Nioba, kad joj ostanu samo jedan sin i kćer, kaže Leti da su sada jednake. Leta je Niobi htjela ostaviti to dvoje djece no nakon takvih riječi, Apolon i Artemida ubijaju i njih.
Nekako povlačim paralelu između Boromira i Niobe, između njihovih oholosti unsure.gif.

Ne znam da li sam off topic ili cross topic i zapravo ne znam gdje bih postala scared.gif.
Čini mi se da je ta neoholost ili poniznost ono što nas privuče određenim knjigama, što nas učini "ovisnima". Nalazim ju u Vorkosiganu, svaki puta kad Miles kaže da je uprskao stvar.

p.s. Nisam baš sigurna koliko sam se suvislo izrazila slap.gif. Help me wub.gif.

Varda
Posted: Apr 16 2005, 10:49 AM 262782 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

V a l i e

Member No.: 83

roflmao.gif roflmao.gif Ovo je bilo i vise nego suvislo! Cekaj samo dok se merry vrati! hug.gif hug.gif

Gilbhart
Posted: Apr 17 2005, 09:21 PM 264736 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Dagarnir Eru Langir.

Group: banned
Member No.: 324

napokon sam pročitao tu knjigu i ne sviđa mi se ni malo no.gif
Pretjerana je i izludjela me doslovno conf44.gif Ja ne nalazim nikakve paralele sa krscanstvom vec samo s mitologijom yes.gif

antocjo
  Posted: Apr 18 2005, 08:15 AM 265119 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

By the blood of the Lamb is my life kept safe

Group: Admin
Member No.: 5

QUOTE (GILBHART @ Apr 17 2005, 10:20 PM)
napokon sam pročitao tu knjigu i ne sviđa mi se ni malo no.gif
Pretjerana je i izludjela me doslovno conf44.gif  

huh.gif zasto te izludila? Sto te smeta?

QUOTE (GILBHART @ Apr 17 2005, 10:20 PM)
Ja  ne nalazim nikakve paralele sa krscanstvom

meni su te paralele tako ocite, da ne kuzim kako ih ne vidis... conf44.gif mozda ne poznajes krscanstvo kakvo zaista jest? unsure.gif

Vilin-kamen
Posted: Apr 18 2005, 09:26 AM 265157 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

A NEWT!!!

Member No.: 270

Meni je knjiga skroz lijepa i razumljivo napisana i paralele su lijepo istaknute i trebalo bi puno vremena da se smisli logičnija teorija.
Paralele u većini stoje na mjestu i moram naglasiti- nijedno književno djelo nije potpuno originalno jer postoji teorija koja veli da je djelo jedinstveno jedino zato jer je u njega pisac unio sebe, a sve ostalo su spoznaje realne istine i misli. hug.gif
Merry, svaka čast na djelu! wub.gif hug.gif

merry
Posted: Apr 19 2005, 07:48 AM 266171 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

Group: Hosts
Member No.: 7

QUOTE (Valarauco ramainen @ Apr 2 2005, 09:46 PM)
A gdje je Merry vec vise od dva mjeseca? unsure.gif

SORRY ohmy.gif

ovdje moje izvinjenje:

prvo sam bio 5 tjedna na putovanje kroz Europe. Austrija, Svicarska, Spanija - jedva sam imao pristup NET -u, pa nisam imao ni moj login itd.

poslije sam trebao hitno otputovati u DRUGU MAGICNU zemlju NARNIA.
Dobio sam zadak koji nije mogao cekati.
Eh sad, kada si u jednoj magicnoj zemlji, tesko je - skoro nemoguce da na brzini "switches" u drugu. Tako da nisam mogao se vratiti u ME. ph34r.gif

jos nisu moje zadace sve svrsene, ali nadam se da cu moci malo cescije navratiti u ME.

hvala na razumjevanje blush.gif

merry
Posted: Apr 19 2005, 07:56 AM 266173 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

zlica - meni je to zanimljivo sto pises - sto se tice "on topic" mislim da moze proci.

ostalima: hvala za sve pohvale,
objasnio sam vec u knjizi da nije sve sto sam pisao "tumacenje" vec "primjene" - jer tumaciti mozes malo toga, jer sam Tolkien je negirao "tumacenja"

jedino sto sam pokusavao naglasiti jest, da krscansku primjenu odgovara autoru (Tolkienu) jer je on naglasio da je LotR -iako NE alegorija - ipak krscansko (odnosno katolicko) djelo.
tko to "nikako ne vidi" ne razumije Tolkiena wub.gif

elrond
Posted: Apr 20 2005, 09:55 AM 267722 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

Member No.: 29

dobro nam došao merry jumpy.gif nadam se da ćeš moći biti češće sa nama yes.gif yes.gif

merry
Posted: Apr 20 2005, 06:09 PM 268301 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

hvala za pozdrav elrond - nadam se i ja.... cool.gif

Gilbhart
Posted: Apr 22 2005, 04:18 PM 270357 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Dagarnir Eru Langir.

Group: banned
Member No.: 324

QUOTE (GILBHART @ Apr 19 2005, 03:36 PM)
QUOTE (merry @ Apr 19 2005, 07:55 AM)
zlica  - meni je to zanimljivo sto pises  - sto se tice "on topic" mislim da moze proci.

jedino sto sam pokusavao naglasiti jest, da krscansku primjenu odgovara autoru (Tolkienu) jer je on naglasio da je LotR -iako NE alegorija - ipak krscansko (odnosno katolicko) djelo.
tko to "nikako ne vidi" ne razumije Tolkiena  wub.gif

Ja razumijem Tolkiena wub.gif

I tko is ti uostalom da meni govoriš da ne razumijem Tolkiena

merry
Posted: Apr 23 2005, 06:51 AM 270696 Quote u Brbljanje Quote u Pitanja za moderatore Quote u The Best of the Board Quote u Sastanke

Steward of Gondor

Gilbhart - ja sam merry
ali to uopce nije vazno - rekao sam da onaj koji "ne moze vidjeti nekakve veze izmedju LotR i Tolkiena, ne razumije Tolkiena"

to ponavljam - i tvrdim, jer je sam Tolkien izjasnio da ima itekako veze
jer sam Tolkien je bio ubjedjeni krscanin i mislio da sve sto radi treba raditi za slavu (krscanskog) Boga.

kada neko misli da knijga poruka nije bas dobra..... to je nesto sasvim drugo
ova knjiga je slobodna krscanksa primjena, nista vise

ALI USKA POVEZANOST LotR SA KRSCANSTVOM - jednostavno je fakat
tko to ne vidi, ne razumije Tolkiena jer on je bio - da li nam se svidja ili ne - ubjedjeni krscanin sa cijelom svojom dusom eureka.gif

397 replies since Jan 22 2003, 05:15 PM Track this topic | Email this topic | Print this topic
Pages: (27) < ... 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 ... >
Back to O knjizi "Poruke iz zemlje Prstenova"

[ Script Execution time: 0.0175 ]   [ 9 queries used ]   [ GZIP Enabled ]